Розповідаємо про нову спеціалізацію «Кіберспорт» на базі спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» у ЧНУ імені Петра Могили

Уже цього року, на контрактній основі, Чорноморський національний університет імені Петра Могили навчатиме студентів за новою спеціалізацією – кіберспорт. Миколаївська Могилянка стала третім ЗВО в Україні де навчають кіберспортсменів.

Цю спеціалізацію відкрили на факультеті фізичного виховання і спорту за підтримки факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Щоб вступити на цю спеціалізацію, абітурієнту потрібно мати ЗНО з української мови і літератури, біології або історії України. Окрім цього, буде проводитись творчий конкурс: комп’ютерне тестування швидкості реакції і рухових дій, короткочасної пам’яті та загальної фізичної підготовки.

Студенти, які оберуть для навчання спеціалізацію «кіберспорт» вивчатимуть: систему підготовки та змагань в кіберспорті, теорію комп’ютерного геймінгу, спортивне право, аналітику у кіберспорті, лідерство та командоутворення в кіберспорті, менеджмент і адміністрування, біомеханіку просторової організації тіла спортсменів в кіберспорті та інші дисципліни. Вже з другого курсу студенти проходитимуть практику у командах по кіберспорту, а профільні предмети викладатимуть професійні кіберспортсмени.

Нагадаємо, що перший національний турнір з кіберспорту серед студентів «Ukrainian University Open 2018», відбувся у Києві, в листопаді 2018 року. Збірна команда студентів ЧНУ імені Петра Могили, до складу якої увійшли студенти: факультету комп’ютерних наук, юридичного факультету та факультету політичних наук потрапила в ІІ етап змагань та виборола 1 місце з кіберспортивної дисципліни Dota 2.