Розпорядок вдалого дня студента


Як спланувати свій день так, щоб встигнути все, отримати задоволення та відпочити? Найголовніше – чітко розпоряджатися своїм часом. Раніше в цьому корисними ули блокноти та записки на магнітиках, тепер їх замінити різні гаджети та наша пам’ять.

Що викликає в людей відчуття радості та задоволення?

Опитування показують, що найбільше щастя людина отримує в колі своєї родини, а хтось – із друзями, чи знаходячись на природі, хтось відпочиватиме за роботою чи слухатиме музику. До такого переліку речей для відпочинку можна додати подорожі, домашніх улюбленців, гроші та подарунки.

Проте як студентові спланувати свій день так, щоб часу вистачало на все?

  1. Визначитись з пріоритетами (викреслити непотрібні речі та зустрічі зі свого життя та зрозуміти, чому варто приділити більше часу протягом дня.
  2. Врахувати свої особливості (у який час краще працювати та навчатися (сова/жайворонок), у якій атмосфері).
  3. Скласти розпорядок дня.
  4. Постійно дотримуватися складеного розпорядку.

Намагатися виділити годину вільного часу зранку на планування. Це заощадить цілий день. Також вранці необхідна будь-яка фізична активність.

Окрім підтримки форми, ранкові заняття задають ритм дню та допомагають знизити рівень стресу впродовж дня. Варто обрати, що краще для конкретного студента: інтенсивне тренування чи щось більше релаксаційне — розминка чи легка йога. Що краще налаштує на вдалий день? Треба спробувати різне.

Обов’язково потрібно приділяти час саморозвитку. Це краще робити вранці, але пам’ятати про те, що найкраще в ранковий час займатися навчанням.

Гарний спосіб відпочинку – «пів години спокою». Виділи час для себе та своїх думок, щоб перепочити, перевести подих, а ще – дослухатися до власних бажань і потреб. Бажання й потреби почути, зайві думки стерти.

А ще хорошою порадою «хвилини вдячності» – прописати приємні моменти, які були протягом дня та вдячність за них, відчувати наповнення. Учені кажуть, що це навіть робить людей щасливішими.

Увечері краще письмово підбити підсумки дня, звірити поставлені завдання із виконаними, а також запланували, або удосконалити розпорядок на наступний день.

А ще – знайти час для хатніх справ у будні дні. Хоча б трохи. Для чого це? Щоб вихідні лишились без обтяжливого ненависного прибирання, або, можливо, прибирання стає суцільним задоволенням.

І наостанок – скласти окремий список справ, чим зайнятися, коли з’являється незапланований вільний час: щоб не вийшло так, що просто просидів(ла), гортаючи стрічку новин у соціальній мережі.

Джерело