Розпочалася літня школа «Чорноморська ідентичність Півдня України»


6 вересня на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили стартувала літня школа «Чорноморська ідентичність Півдня України» за сприяння німецької програми академічних обмінів DAAD.

Координатором є директор факультету філології Олександр Пронкевич: «Школа є результатом серйозних змагань. Ми створюємо ідею, а німецькі студенти потім можуть обрати цю школу та завітати до нас. Цього року ми вибороли цю літню школу в доволі потужній конкуренції серед ЗВО Києва, Харкова, Львова та ін. Це вже буде наша 3 школа подібного типу.

Запропонована нами ідея виявилася перспективною. Про що ж  вона? Вона побудована не зовсім як традиційне навчання. Зокрема сьогодні ми її відкриваємо, це буде лише одна лекція про різні національні групи на території Півдня України, зокрема Миколаївської та Одеської областей, а також як реалізовується ідея національної ідентичності, яким чином вона присутня в житті та побуті».

Кожен навчальний день присвячується окремій етнічній групі, форма навчання – екскурсії, зустрічі, мистецькі дії.

Програма школи розрахована на 2 тижні:

07.09.21 – день єврейської культури, який закінчиться ввечері святкуванням Нового року. Серед розваг буде національна єврейська їжа та виконання традиційних ритуалів;

08.09.21 – подорож до Ольвії, спілкування з видатним художником Володимиром Бахтовим, а також відвідування історичних розкопок. Студенти зможуть узяти участь у виготовленні мистецьких продуктів;

09.09.21 – Болгарський день (мкр. Тернівка), де учасники групи матимуть можливість навчитися танцювати болгарський національний танець хоро, виготовляти традиційну їжу та болгарські обереги мартенички;

10.09.21 – поїздка до Очакова, знайомство з турецької культурою;

11.09.21 – участь у святкуванні Дня міста Миколаєва;

12.09.21 – переїзд до Одеси. Наступний тиждень учасники школи проведуть в Одесі, де ще один день буде присвячено єврейській культурі, відбудеться також подорож до Білгород-Дністровсткої фортеці.

Учасниками групи є 15 студентів із Німеччини та 15 студентів-українців.

Викладачами у школі є координатор проєкту Олександр Пронкевич,  викладач єврейської мови Анастасія Міхєєва, викладач болгарської мови Ольга Колот, викладач англійської мови Олександра Філоненко.

Ця літня школа важлива для поціновувачів туризму, щоб розвинути культурно-історичну сферу нашого регіону.