Розпочалась весняна сесія проєкту «Академія досліджень ЄС для школярів та студентів»

13 травня 2021 року у Вченій раді ЧНУ імені Петра Могили відбулось відкриття весняної сесії для школярів та студентів Академії досліджень ЄС.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року відбулась презентація проєкту «Академія досліджень ЄС для школярів та студентів». Координатор проєкту, доктор наук з державного управління, професор ЧНУ імені Петра Могили, Сорока Світлана  Вікторівна отримала грант для реалізації Проєкту Жана Моне.

Загалом проєкт триватиме 2 роки і спрямований на створення співпраці учнів 9-11 класів та студентів для активних досліджень у галузі європейських студій. Академія включає 2 навчальні сесії: весняну та літню.

Цьогорічна весняна сесія «Хто і як приймає рішення в Європейському Союзі» об’єднала близько 60 здобувачів знань і триватиме 2 дні – 13 та 14 травня.  Під час сесії заплановані інтерактивні лекції, тренінги, рольові ігри тощо. Так, учасники можуть взяти участь у письмових дебатах, грі «Вертикаль» тощо. Також під час сесії школярі та студенти презентують фінальні проєкти з вивчення ЄС.

«До весняної сесії дійшли лише ті учні та студенти, які успішно закінчили курси досліджень ЄС. Члени нашого проєкту проводили уроки ЄС в школах і читали курс «Інституційна  та правова система Європейського Союзу» для студентів другого курсу Інституту державного управління», – зазначає координатор проєкту Світлана Сорока.

Це лише перший рік реалізації Академії. Організатори обіцяють, що наступного року програма залишиться такою ж, лише будуть змінюватись певні заняття та з’являтися новинки. Європейська комісія повністю фінансує навчання, харчування та призи для учасників.

Проєкт має на меті широке вивчення Європейського Союзу в шкільному та університетському середовищі та загалом у суспільстві. Він також сприятиме взаємодії молодого покоління Миколаївщини в процесі навчання та спілкування.