Розпочалась реєстрація учасників Міжнародної наукової конференції «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР»


Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науковій конференції «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР», яка проходитиме в Миколаєві 6-9 червня 2019 р. у рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2019: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».

Метою конференції є дослідження різних аспектів історії Центрально-Східної Європи, зокрема значення 1919 року, як визначального для долі провідних країн регіону.

Пропонуємо для обговорення такі питання:

 • Центрально-Східна Європа в історії й історіографії.
 • 1919 рік в історичній ретроспективі й перспективі.
 • Версальський мирний договір: історичні, юридичні, політичні й міжнародні аспекти.
 • Міжнародні відносини післявоєнного світу.
 • Діяльність Паризької мирної конференції.
 • Українське питання у світовій геополітиці та міжнародних відносинах після завершення Першої світової війни.
 • Українська народна республіка та проблема її визнання.
 • Українсько-польські відносини початку ХХ століття.
 • Проблема українсько-польського кордону.
 • Процес українського державотворення .
 • Злука Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.
 • Перспектива становлення незалежної України.

Форма проведення: очна, дистанційна.

Офіційні мови конференції: українська, польська, англійська.

Відкриття конференції відбудеться 6 червня 2019 р. в Чорноморському національному університеті ім. Петра Могили, 7-9 червня 2019 р. учасникам конференції пропонується продовжити наукові дискусії на чорноморському узбережжі с. Коблеве Миколаївської області.

За результатами конференції оргкомітет планує публікацію статей у фаховому виданні «Історичний архів. Наукові студії» (№20). Статті приймаємо до 15 квітня.

Просимо зацікавлених колег заповнити заявку на участь у конференції  до 28 лютого 2019 р. і надіслати, разом із коротким резюме (до 1 сторінки)  на адресу доц. Ольги Морозової (olga_chdu@ukr.net).

Вартість подорожі, харчування та проживання учасники конференції сплачують самостійно. Оргкомітет може допомогти з бронюванням місць у готелях Миколаєва.

Більш детальну інформацію про конференцію, форми та строки оплати можна отримати за телефонами:

066-34-77-303 Морозова Ольга Станіславівна – координатор конференції,

067-77-40-133 Гайдай Ольга Михайлівна – технічний координатор конференції. Або надсилайте запитання на електронну адресу olga_chdu@ukr.net 

Події та оголошення


вересня
17
Запрошуємо на курси вивчення івриту!

Центр вивчення івриту ЧНУ ім. Петра Могили запрошує в нові групи початкового рівня! Заняття початкового рівня будуть у вівторок та четвер о 17:00. Старт навчання 17 вересня 2019 року! Заняття безкоштовні!

вересня
13
Шукаємо волонтерів!

Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ ім. Петра Могили шукає волонтерів для проведення заходів з нагоди Дня міста. Охочих взяти участь в організації та святкуванні просимо звернутись за телефоном (067) 117-50-26, Юлія.  

вересня
15
Запрошуємо взяти участь в еко-квесті до Дня міста

Хочеш зробити подарунок Миколаєву на День народження? Пропонуємо тобі стати частиною святкування Дня міста, але для міста. Цей квест для тебе, якщо: Ти хочеш отримати не тільки теоретичні, але і практичні знання, як врятувати Землю в домашніх умовах. Любиш працювати в …