Робочий візит делегації Чорноморського національного університету імені Петра Могили до Італії

З 08 по 19 листопада 2021 року відбувся робочий візит ректора ЧНУ ім. Петра Могили Леоніда Клименка та декана факультету філології Олександра Пронкевича до Університету Палермо (Італія) у рамках угоди про співпрацю за програмою академічної мобільності між ЗВО Еразмус + КА107-1. У рамках цієї програми реалізується академічна мобільність студентів, викладачів і адміністраторів.

Л.Клименко, О.Пронкевич, С.Кот

Обміни між студентами здійснюються за заздалегідь узгодженою навчальною програмою, що відповідає навчальним планам університетів-партнерів. Згідно з Угодою про співпрацю між ЗВО, семестрове навчання в Університеті Палермо проходили 8 студентів ЧНУ: Аркушенко Анастасія (444 гр.), Жаронкіна Олена (341 гр.), Монахов Станіслав (548 гр.), Тараненко Дар’я (541 гр.), Шумська Мар’яна (543 гр.), Денисенко Аліна (345 гр.), Марчук Вікторія (240 гр.), Семенова Єлизавета (240 гр.). З Італії на навчання до ЧНУ було відряджено 2 студентів Університету Палермо – Франческо Паладіно та Франческо Гріцафі.

Також університетами здійснюється обмін науково-педагогічними працівниками та адміністративними співробітниками ЗВО з метою здійснення викладацької діяльності (Staff Mobility for Teaching) та проходження стажування в університеті-партнері (Staff Mobility for Training).

У 2019 році в Університеті Палермо за програмою обміну  викладав славістичні дисципліни доцент кафедри української  філології та міжкультурної комунікації ЧНУ ім. Петра Могили Сергій Пономаренко. Під час поточного візиту декан факультету філології Олександр Пронкевич викладав курси з іспанської літератури іспанською мовою та російський переклад і кінематограф. Також у рамках робочого візиту делегація ЧНУ взяла участь у міжнародному конгресі Network Memità (Memory & Identity and Media Studies), який проходив в Університеті Палермо з 10 по 12 листопада 2021 року.

Конгрес Меміта

До конгресу у змішаному форматі долучилось понад 20 університетів світу, а саме: університети Колумбії, США, Італії, Іспанії, Німеччини, Франції, Куби, Марокко та інші. Ректор ЧНУ ім. Петра Могили Леонід Клименко виступив з вітальним словом на офіційній частині заходу. У конгресі у очному форматі також взяли учать старші викладачі кафедри англійської  філології Світлана Кот та Наталія Дорфман. Ще п’ятеро викладачів факультету філології доповідали онлайн.

Згідно з програмою візиту, відбулась зустріч з ректором Університету Палермо (UNIPA) Массімо Мідірі, проректорами, деканами факультетів та керівниками міжнародного відділу.

З ректором Університету Палермо

Сторони обмінялися думками з широкого кола питань, відзначивши, що ЧНУ та Університет Палермо структурно дуже подібні. На наступний семестр заплановано стажування 9 викладачів та 11 адміністраторів ЧНУ в Університеті Палермо. Сторони домовились щодо  продовження угоди про співпрацю в рамках академічної мобільності та наукових обмінів. За результатами проведених зустрічей було досягнуто домовленостей про суттєве поглиблення співробітництва.