Реєстрація для складання НМТ: що потрібно знати вступнику?


Уже наступила весна, а це означає, що випускники школи, коледжу, ліцею мають на меті здобути майбутню професію. А для того, щоб вступити до омріяного університету, абітурієнт повинен зареєструватися на НМТ.

Національний мультипредметний тест (НМТ) — форма проведення вступного випробування на бакалаврат для здобуття вищої освіти в Україні.

З 14 березня до 11 квітня 2024 року всі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

Для того, щоб зареєструватися на НМТ, абітурієнти можуть скористатися застосунком Дія, для автоматичного заповнення даних. Для цього вам обов’язково потрібно мати ID-картку або закордонний паспорт у Дії.

Пропонуємо покрокову інструкцію:

– на сервісі «Реєстрація для участі в НМТ» натиснути кнопку «Розпочати реєстрацію»;

– обрати опцію «Створити за допомогою Дії»;

– натиснути на QR-код або відсканувати його камерою смартфона, на кому встановлено Дію, підтвердити відправлення копії паспорта Дія.Підписом;

– у сервісі реєстрації заповнити коротку форму, у якій потрібно зазначити необхідні дані. Зокрема ввести контакти для зв’язку, обрати предмети й місце проводження НМТ. Якщо ви випускник 2024 року – завантажити довідку з місця навчання, якщо закінчили школу в попередні роки – копію атестата чи свідоцтва про повну загальну середню освіту.

Отже, ви повинні мати обов’язково такі документи:

  • копія документа, який посвідчує особу;
  • документ про здобуття повної загальної освіти для тих, хто закінчив школу раніше або довідку з місця навчання для тих учасників, які закінчують її у 2024 році;
  • картку платника податків.

На НМТ 2024 року обов’язковими є три предмети: українська мова, математика та історія України. І також один предмет на вибір абітурієнта, який знадобиться для подальшого вступу до університету.

Після проведення НМТ тестовий результат кожного вступника з кожного тестового предмета буде конвертований у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів. Оцінка за шкалою 100-200 балів є рейтинговою й розраховується на основі таблиць переведення тестових балів з української мови, математики, історії України, української літератури, географії, біології, фізики, хімії та іноземної мови.

Для того, щоб отримати 100 рейтингових балів за кожен блок, вступнику необхідно набрати щонайменше п’ять балів з математики, іноземної мови, фізики; шість балів з хімії ; сім балів – з української мови, української літератури, географії та біології ; вісім балів – з історії України.

Більше інформації – за посиланням.

Бажаємо кожному вступнику успіхів в складанні НМТ! Для того, щоб вступити в омріяний заклад освіти та стати тим ,ким ви бажаєте. Реєстрація на НМТ триває до 11 квітня. Встигніть зареєструватися!