Революції ХVІІ століття в Англії та Україні: пройшла шоста відкрита лекція професора ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра

Курс лекційних занять доктора історичних наук, професора кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра «Україна і Європа: ціннісні аспекти спільної історичної долі» триває.

27 лютого 2024 року дослідник представив шосту відкриту лекцію «Революції ХVІІ століття в Англії та Україні. Олівер Кромвель і Богдан Хмельницький» для викладачів та здобувачів вищої освіти не лише нашого університету, а інших ЗВО.

Перш за все, історик окреслив використані методи дослідження, а також порівняв головні аспекти Англійської революції XVII століття та Української національної революція 1648 – 1676 рр.

Протягом зустрічі Юрій Котляр охарактеризував основні етапи Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького (1648 – 1657 рр.).

Окремим напрямком заходу стало порівняння стратегій та наслідків діяльності Олівера Кромвеля та Богдана Хмельницького.

Обговорили також історичні альтернативи.

Тема лекції захопила увагу аудиторії, тож наприкінці зустрічі учасники поставили професору багато питань, які їх цікавили.

Нагадуємо, що курс лекцій відбувається в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ за напрямком Jean Monnet Module «Implementation of European values as a basis of democracy in Ukraine».