Рейтинг університетів за показниками Scopus 2018 року

Видавничою службою «УРАН», на замовлення  сайту Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.

Результати рейтингу базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій. Дані “Scopus”, окрім іншого, використовуються при складанні деяких рейтингів провідних університетів світу, наприклад, Times Higher Education або QS World University Rankings.

Станом на  2018 рік до бази даних Scopus включено 162 заклади вищої освіти України, що на 26 навчальних закладів більше ніж у 2017 році.

У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.

Рейтинг ЗВО м. Миколаєва за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus:

Заклад вищої освіти Кількість публікацій 2018 Кількість цитувань 2018 Індекс Гірша
Індекс Гірша
Різниця (2018-2017)
53 (-3) Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова 249 589 13 11 2
85 (+11) Чорноморський національний університет імені Петра Могили 135 334 9 5 4
125 (new) Миколаївський національний аграрний університет 55 48 4 4

За даними рейтингу, у 2018 році  ЧНУ ім Петра Могили покращив  показники кількості публікацій та цитувань, що дало змогу піднятися на 11 сходинок у рейтингу (85)  та збільшив індекс Гірша (9), порівняно з 2017 роком.

листопада
Проект «Доступність у туристичній сфері»

З 20 по 22 листопада  2018 року в ЧНУ імені Петра Могили пройде третій етап проекту «Доступність у туристичній сфері»: форум, на якому оголосять результати мінігрантових медійних проектів. Головною метою темою проекту була медіаосвіта молоді. Організатори: Чорноморський національний університет ім. …

Ознайомчий майстер-клас зі створення іміджу від Валерія Ткачова

Успіх у сучасному світі нерозривно пов’язаний з правильно побудованим іміджем.

листопада
Соціальний проект “Миколаїв – місто рівності”

У ЧНУ імені П.Могили стартував соціальний проект зі зменшення дискримінації «Миколаїв – місто рівності». У рамках проекту заплановано громадські заходи, програми допомоги постраждалим від дискримінації “StopDiscrimi”