Рейтинг ЧНУ імені Петра Могили та перемоги викладачів у 2021 році


Розпочався новий рік – час підсумувати свої досягнення, ставити та реалізовувати нові цілі. Згадуємо перемоги науковців та викладачів ЧНУ імені Петра Могили, а також рейтинг університету на українських та міжнародних платформах.

Рейтинг

Перше місце серед вишів Миколаєва (рейтинг «Найкращі заклади освіти Миколаєва») та п’яте – серед ЗВО південного регіону (рейтинг «Кращі вузи південного регіону України») посів ЧНУ імені Петра Могили за щорічним Консолідованим рейтингом університетів 2021 року. У загальному Консолідованому рейтингу університетів Чорноморський національний університет імені Петра Могили посідає 44 місце серед 242 вишів.

Миколаївська Могилянка посіла 17 сходинку за загальною оцінкою серед 79 університетів України у міжнародній системі U-Multirank. Рейтингування проводиться з 2014 року рядом європейських дослідницьких центрів (Нідерланди, Німеччина, Іспанія).

53 місце виш отримав у щорічному рейтингу українських закладів за показниками наукометричної бази Scopus (за кількісним показником наукових публікацій і кількості їх цитувань). Таким чином ЧНУ піднявся на 6 сходинок та загалом (з 2018 року) рейтинг закладу вищої освіти постійно зростає.

ЧНУ імені Петра Могили увійшов у ТОП-100 найпопулярніших вишів України серед абітурієнтів. Університет посів 76 місце серед вишів України  та перше місце серед вишів Миколаєва.

Досягнення викладачів та науковців

Молоді вчені Могилянки перемогли в конкурсному відборі «Наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», і отримали фінансування своїх наукових проєктів. Переможцями стали проєкти Едуарда Лисенкова  «Створення нових багатофункціональних нанокомпозитних полімерних матеріалів, що містять вуглецеві нанотрубки» та Олени Швед «Розробка новітніх інформаційно-комунікаційних технологій управління інтелектуальними ресурсами для підтримки процесів прийняття рішень органами оперативного управління».

Начальник навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню, Людмила Опанасенко, перемогла у другому (обласному) етапі Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Розвивальні програми».

Видання Чорноморського національного університету імені Петра Могили отримало диплом І ступеня у номінації «Навчальні видання». Це видання «Актуальні проблеми медіації в юрисдикційному процесі України» доктора юридичних наук, професора кафедри цивільного та кримінального права і процесу юридичного факультету, академіка Міжнародної кадрової академії, академіка Національної академії наук вищої освіти України, Ігоря Озерського.

Доктор педагогічних наук, професор кафедри екології Олена Мітрясова стала переможцем на отримання гранту від  Вишеградського фонду для реалізації проєкта «Visegrad and Ukraine Dialogues on Climate Change and Sustainable Development». Серед переможців було обрано лише трьох учасники від України.

Доктор фізико-математичних наук, доцент кафедри інтелектуальних інформаційних систем Едуард Лисенков отримав іменну стипендію Верховної Ради України. Його наукове дослідження було визнано одним з найкращих в Україні.

Доктора філологічних наук, професора, декана факультету філології Олександра Пронкевича було обрано у  Науковий  комітет Національної ради з питань розвитку науки і технологій, до якого входять 12 зі строком повноважень 4 роки.

Старша викладачка кафедри української філології та міжкультурної комунікації факультету філології Ольга Цибульська була нагороджена медаллю Комісії національної освіти. Ця відзнака надається Міністром національної освіти Польщі за особливі заслуги в освітній та виховній діяльності.

Викладачі ЧНУ імені Петра Могили отримали відзнаки від Миколаївської обласної ради та Миколаївської обласної державної адміністрації. Викладач кафедри екології Діана Крисінська була нагороджена Подякою Миколаївської обласної ради. Кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Ірина Тихоненко  нагороджена Почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.

Викладачі факультету фізичного виховання та спорту кафедри теорії та методики фізичного виховання отримали почесні відзнаки від адміністрації міста Миколаєва. Зокрема Антоніна Димова отримала Почесну грамоту обласної ради, Геннадія Курасу та Василя Маєра нагороджено подякою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Директор Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили, доктор наук з державного управління, державний службовець І рангу Володимир Ємельянов отримав довічну стипендію Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти. А завідувач кафедри інтелектуальних інформаційних систем, доктор технічних наук, професор Юрій Кондратенко отримав довічну державну стипендію як видатний діяч науки.

Керівництво Українсько-Польського науково-дослідного інституту: д.і.н., проф. Ольга Морозова та к.і.н., доц. Ольга Гайдай, які є представницями факультету політичних наук, були урочисто прийняті в почесні члени Польського історичного товариства, філії у Ченстохові. Це вперше за історію існування інституції до її лав увійшли закордонні науковці.

Мультимедійний підручник «Управління в ЄС та політика європейської інтеграції» від викладачів Інституту державного управління став переможцем у конкурсі Нацагентства України з питань державної служби. Номінація:  «Підготовка магістрів за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування”». Розроблений докторкою наук з державного управління, професоркою кафедри публічного управління та адміністрування Світланою Сорокою, завідувачкою кафедри соціальної роботи, управління та педагогіки Юліаною Палагнюк та доцентом б.в.з. кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки Дмитром Саєм.

Проєкт кафедри екології «Химери дикого Степу»  став одним із переможців конкурсу  «Креативний туризм та інноваційні продукти на основі спадщини». Конкурс відбувся в межах грузинсько-українсько-болгарського проєкту «Туризм. Спадщина та Креативність» і спрямований на стимулювання розвитку нових інноваційних ідей креативного туризму.  Усього було затверджено 9 проєктів, які реалізовуватимуть у Миколаївській області.

Кандидат юридичних наук, доцент, декан юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили Дмитро Січко став лауреатом відзнаки «Юрист року Миколаївщини-2021» у номінації «Юрист-науковець». Нагороду на церемонії особисто вручив ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Павлович Клименко.

Заступник декана факультету комп’ютерних наук, доцент (б.в.з.) кафедри інженерії програмного забезпечення, к.т.н. Євген Давиденко отримав премію Президента України (на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки та техніки).