Проведено семінар для студентів-юристів ЧНУ імені Петра Могили з теми «Запобігання катуванням, нелюдським або таким, що принижують людську гідність, поводженням та покаранням»


Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Миколаївській області Світлана Одінцова провела семінар для студентів юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили з теми «Запобігання катуванням, нелюдським або таким, що принижують людську гідність, поводженням та покаранням».

Захід відбувся відповідно до Меморандуму про співпрацю, укладеного між представником Уповноваженого в південних областях та Юридичною клінікою «Veritas».

Під час семінару було розглянуто міжнародні правові акти, зокрема Конвенція про захист основоположних прав та свобод (а саме стаття 3 – Заборони катування) та факультативні протоколи до неї. Зі студентами обговорено види нелюдських поводжень, спираючись на практику застосування статті 3 Конвенції Європейським судом з прав людини. Особлива увага приділена сутності та призначенню національного превентивного механізму та зазначено, що дана функція покладена на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Регіональний представник зазначила, що кількість та напрями проведення моніторингових візитів у межах реалізації національного превентивного механізму щороку збільшуються. У форматі інтерактивного спілкування також студентам були продемонстровані фотографії з проведених на території області візитів на предмет наявності зафіксованих порушень ст. 3 Конвенції.

Під час заходу також обговорили практику Європейського суду з прав людини, зокрема – справу «Каверзін проти України».

Після семінару Світлана Одінцова відповіла на запитання студентів та надала контакти громадської приймальні Уповноваженого у Миколаївській області.