Prometheus та Coursera надали безкоштовний доступ до онлайн-курсів на час дистанційного навчання

Через карантин всі навчальні заклади перейшли на дистанційну форму навчання. Майже вільні від навчання три тижні, коли можна подивитися фільми, серіали, пограти, поспати – це безперечно добре. Проте чому б не скористатися винятковою можливістю підтягнути якийсь предмет чи дізнатися щось новеньке від найкращих викладачів світу, прокачати свої навички іноземної мови разом із відомими університетами світу?

Платформа Coursera for Campus відкрили доступ до більш ніж 3800 курсів та 400 спеціалізаціями, аби студенти вишів, які знаходяться на карантині, змогли продовжити своє навчання. Coursera – це проєкт у сфері онлійн-освіти, заснований професорами Стенфордського університету. Навчальний контент тут розміщують такі провідні навчальні заклади світу як Єльський та Пенсільванський університети, а також такі топ-компанії як Google та IBM.

Курси будуть безкоштовними з 12 березня до 31 липня. Після цього, в залежності від того, як буде розвиватися ситуація у світі, компанії вирішать, чи продовжувати відкритий доступ чи ні. Щоб студенти отримали доступ до курсів, університет повинен зареєструватися на Coursera for Campus.

Українська освітня платформа Prometheus також представила вчителям, батькам, школярам та студентам використовувати понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для ефективного дистанційного навчання на час карантину.

Prometheus також надав список безкоштовних онлайн-курсів за різною направленістю. Подібні курси також стануть в пригоді майбутнім студентам, які готуються до ЗНО.

І. ОНЛАЙН-КУРСИ

Khan Academy – повністю безкоштовна освітня платформа для школярів. На сайті є курси з математики, фізики, хімії, історії, фінансів, економіки, біології, мистецтва, комп’ютерних наук та інші. Всі курси розділені на уроки, з можливістю перегляду відео і виконання практичних завдань.

edX – тут ви знайдете безкоштовні онлайн-курси Гарварду, Стенфорду, найкращого політехнічного університету у світі MIT та багатьох інших. Програмування, іноземні мови, підприємництво, медицина і багато-багато іншого – обирайте, чого ваша душа забажає. А ще це платформа найбільш багата на курси Нобелівських лауреатів. Можете взяти курси з астрофізики Брайана Шмітда (Brian Schmidt). А можете вивчати економіку разом з лауреатом премії пам’яті Альфреда Нобеля Абхіджитом Банерджі (Abhijit Banerjee).

ІІ. ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ

Duolingo – чудовий сервіс для тих, хто починає вивчати англійську з нуля. Навчання складається з цікавих інтерактивних вправ з елементами гри, а ефективність забезпечується використанням розробниками проєкту найсучасніших наукових досліджень з вивчення іноземних мов.

Memrise – ще один ефективний сервіс для інтерактивного вивчення мов на основі технік мнемонічного запам’ятовування (шляхом утворення асоціацій) та відкладеного повторення лексики.

Lingualeo – всеохопний сервіс вивчення англійської, що одночасно пропонує навчальні тексти, відео, інтерактивні вправи з відкладеним повторенням, індивідуальний словник та ще безліч інших можливостей. Користування сервісом максимально наближено до цікавої гри, тому користуватися їм буде цікаво як дорослим так і дітям.

ІІІ. ВИВЧЕННЯ ПРОГРАМУВАННЯ

hourofcode.com/ua/learn – сайт для дітей і підлітків, які хочуть спробувати навчитися програмувати. Сервіс пропонує одногодинні цікаві інтерактивні проєкти на 45 мовах – однією з яких є українська. Приєднуйтесь до мільйонів учнів та вчителів у більш, як 180 країнах.

Codecademy – відомий сервіс, що допоможе навчитися програмувати за допомогою інтерактивних вправ. Користувачам доступна ціла низка популярних мов програмування.

Codecombat – розробники цієї гри пропонують дітям вчитися програмувати, збираючи скарби та перемагаючи супротивників, у найкращих традиціях рольових комп’ютерних ігор. При цьому під час гри користувачі навчаться всім базовим концепціям «дорослого»  програмування.

IV. ІНШІ СЕРВІСИ

Playmagnus – навчіться грати в шахи виконуючи цікаві інтерактивні вправи та граючи тренувальні партії разом з чемпіоном світу з шахів Магнусом Карлсеном.

Yousician – ваш власний вчитель гри на гітарі, піаніно чи іншому музичному інструменті. Ви вчитеся грати, а додаток корегує та виправляє ваші помилки.