Пройшов семінар для керівників структурних підрозділів університету «Актуальні питання щодо самопочуття викладачів і студентів»

27 квітня 2023 року навчально-методичний кабінет соціально-психологічної підтримки на чолі з Людмилою Опанасенко провів зустріч з керівниками структурних підрозділів університету, а саме – з деканами факультетів, директорами інститутів та завідувачами кафедр.

Темою зустрічі було обговорення результатів опитування студентів та викладачів ЧНУ імені Петра Могили за шкалою самопочуття. Психологи Людмила Опанасенко та Лада Захарова наголосили, що наразі в пост-ковідний та воєнний час багато студентів та викладачів стикаються з депресивними станами. Опитування мало на меті психологічну діагностику самопочуття (негативних психічних станів) студентів та викладачів та пройшло за допомогою Google-форми з дотриманням анонімності. В опитуванні взяли участь 518 студентів та 50 викладачів, у відсотках кількість студентів-респондентів від кожного факультету майже рівна.

Психологи зібрали та проаналізували наступні аспекти самопочуття: напруженість / нездатність розслабитися, роздратування і поганий настрій, неможливість позбутися негативних спогадів чи образів, недостатність енергії, зниження інтересу до звичної діяльності тощо.

У процесі роботи психологи окреслили важливість розробки внутрішніх стратегій для збереження та відновлення ресурності студентів і співробітників на основі визначення прагнень до зміни ситуації, можливостей до змін та готовності діяти. Також вони звернули увагу на той факт, що загальна стратегія зміни ситуації залежить від розуміння того, що кожен може зробити для забезпечення можливої динаміки (позиція «Я можу»); що саме можна зрушити в межах студентської групи / колективу співробітників (позиція «МИ можемо»); як саме можна діяти спільно, усією університетською спільнотою (позиція «РАЗОМ можемо»).

Дякуємо учасникам за плідну та актуальну зустріч!