Програма DAAD пропонує стипендії на навчання в магістратурі в Німеччині

Інформаційний центр DAAD пропонує стипендії на навчання в магістратурі в Німеччині. Завдяки участі в програмі студенти, що навчаються у магістратурі в Україні, можуть провести від 10 до 24 місяців у Німеччині.

ЧНУ імені Петра Могили пропонує можливості закордонного стажування та навчання в Німеччині відповідно до умов програми DAAD.

Участь у програмі можуть узяти українці, студенти-магістранти, які мають диплом бакалавра та навчаються чи навчались на будь-якій спеціальності, крім мистецтва та архітектури. Їм необхідно вступити до німецького університету до початку дії стипендії та знати іноземну мову, якою викладають в університеті, і мати мовний сертифікат на підтвердження володіння мовою.

Подати заявку на отримання стипендії можна через онлайн-портал.

Прийом заявок на участь у програмі триватиме до 15 листопада 2021 року.

Програма DAAD – це стипендійна програма, завдяки якій можна поїхати на магістерське навчання до Німеччини й не перейматися через гроші — щомісячна стипендія розміром 861 євро покриє витрати на проживанняҐ а також отримати кошти на проїзд туди й назад, страхування та навчальні матеріали.

Студенти, що навчаються на магістратурі в Україні, можуть скористатися стипендією, щоб провести від одного до двох років у Німеччині.

Ви можете податися на цю стипендію, якщо:

• маєте диплом бакалавра;
  • навчалися або навчаєтеся на будь-якій спеціальності, крім мистецтва та архітектури;
  • вступите до німецького університету до початку дії стипендії;
  • знаєте іноземну мову, якою викладають в університеті, і маєте мовний сертифікат на підтвердження цього.

Що учасник програми отримає?

• щомісячну стипендію розміром 861 євро;
  • одноразову виплату, яку можна витратити на підручники, абонемент до бібліотеки, білети на конференції тощо;
  • відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад;
  • медичне страхування;
  • онлайн- чи офлайн-курс німецької мови, якщо потрібно її підтягнути;
  • Відшкодування витрат на проходження TestDaF або DSH, якщо вам потрібно буде скласти екзамен після отримання стипендії.

Що потрібно для участі?

• заповнена аплікаційна форма;
  • резюме у форматі таблиці (до 3 сторінок);
  • мотиваційний лист (до 3 сторінок);
  • підтвердження, що учасника зараховано на магістерську програму в Німеччині (якщо результатів конкурсу ще немає, підтвердження можна надати пізніше – до початку навчання на магістерській програмі);
  • заповнена форма Information about your preferred master programmes, якщо планується здобування рівня магістра у Німеччині;
  • диплом про вищу освіту з додатком (Якщо учасник навчається на останньому курсі бакалаврату, диплом можна надати пізніше – до початку навчання на магістерській програмі. Замість нього можна подати виписку з оцінками за весь період навчання);
  • мовний сертифікат, виданий не пізніше як два роки тому;
  • шкільний атестат;
  • інші документи, що підсилять вашу заявку: довідки про проходження практики тощо;
  • оригінал рекомендаційного листа від викладача, підписаний від руки;
  • лише для тих, хто планує поїхати до Німеччини в рамках магістерської програми українського закладу вищої освіти – підтвердження, що український університет визнає академічні здобутки, що ви отримаєте в Німеччині.

Усі документи мають бути у форматі PDF.

Обов’язково треба додати переклад документів, виданих українською мовою. Переклад має бути англійською або німецькою мовою.