Професор з Німеччини прочитав цикл лекцій для студентів Інституту філології

21 травня 2019 року в Інституті філології для студентів кафедри української філології, теорії та історії літератури відбулася перша лекція професора з Німеччини (Saarland University) Роберта Марті на тему «Особливості навчальної та наукової діяльності в університетах Німеччини». Цим заходом почалася програма перебування професора в ЧНУ ім. Петра Могили, яка тривала 3 дні.

Так, 22 травня 2019 р. в Інституті філології для студентів професор Роберт Марті прочитав другу лекцію на тему: «Слов҆ янський острів у німецькому морі: лужицький народ та його мови».

А 23 травня 2019 р. відбулася заключна лекція академічного професора Роберта Марті. Цього разу на тему: «Слов’яни – народ писемності та письма?».

Від початку пан професор привітав з Днем слов’янської писемності та культури та з Днем філолога, напередодні яких й відбувався захід. Цього ж дня пан Роберт разом із помічником ректора зі зв’язків з громадськістю Оксаною Степановою побував на «Українському радіо: Миколаїв», де з ведучими Світланою Вовк та Денисом Бобковим, випускниками кафедри української філології, теорії та історії літератури, мали бесіду стосовно свята філологів.

Зазначимо, що у програмі перебування науковця з Німеччини також був запис інтерв’ю на Petro Mohyla TV та публічні лекції доцента Сергія Пономаренка («Мова молитви у Проваславній церкви України XVI – XVII ст.» та «Акцентографічний аспект дослідження давніх слов’янських пам’яток»).

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році