Професор з Німеччини прочитав цикл лекцій для студентів Інституту філології


21 травня 2019 року в Інституті філології для студентів кафедри української філології, теорії та історії літератури відбулася перша лекція професора з Німеччини (Saarland University) Роберта Марті на тему «Особливості навчальної та наукової діяльності в університетах Німеччини». Цим заходом почалася програма перебування професора в ЧНУ ім. Петра Могили, яка тривала 3 дні.

Так, 22 травня 2019 р. в Інституті філології для студентів професор Роберт Марті прочитав другу лекцію на тему: «Слов҆ янський острів у німецькому морі: лужицький народ та його мови».

А 23 травня 2019 р. відбулася заключна лекція академічного професора Роберта Марті. Цього разу на тему: «Слов’яни – народ писемності та письма?».

Від початку пан професор привітав з Днем слов’янської писемності та культури та з Днем філолога, напередодні яких й відбувався захід. Цього ж дня пан Роберт разом із помічником ректора зі зв’язків з громадськістю Оксаною Степановою побував на «Українському радіо: Миколаїв», де з ведучими Світланою Вовк та Денисом Бобковим, випускниками кафедри української філології, теорії та історії літератури, мали бесіду стосовно свята філологів.

Зазначимо, що у програмі перебування науковця з Німеччини також був запис інтерв’ю на Petro Mohyla TV та публічні лекції доцента Сергія Пономаренка («Мова молитви у Проваславній церкви України XVI – XVII ст.» та «Акцентографічний аспект дослідження давніх слов’янських пам’яток»).

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).