Професор кафедри екології Олена Мітрясова передала Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького дві наукові праці

Доктор педагогічних наук, професор кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, Олена Мітрясова, передала Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького дві наукові праці: монографії «Water Security» («Водна безпека») та «Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century» («Зміни клімату та сталий розвиток: нові виклики століття»). Книги 2021 року видання і вийшли друком англійською мовою.

Перша монографія «Water Security», видана разом з університетом західної Англії в Брістолі, присвячена проблемам економіки й політики водних послуг, заходам щодо покращення стану водних об’єктів, використанню води, каналізації та ін.

Друга монографія «Climate Change & Sustainable Development: New Challenges of the Century» видана спільно ЧНУ ім. Петра Могили (м. Миколаїв, Україна) разом з Технологічним університетом (м. Жешув, Польща). У науковій праці розглядаються такі питання: сталий розвиток територій; стійке використання та охорона флори; моніторинг атмосфери, гідросфери та управління кліматом; раціональне використання водних ресурсів та очищення стічних вод; біохімія навколишнього середовища, фізіологія та медицина; кругова економіка; екологічна освіта для сталого розвитку та багато іншого.

Видання стануть у пригоді науковцям, аспірантам, практикам, студентам та всім небайдужим до проблем екології.

Олена Петрівна є автором багатьох наукових та методичних праць, монографій і навчальних посібників із загальної, органічної хімії, хімічної екології, моніторингу довкілля для студентів природничих спеціальностей. Її співпраця з бібліотекою триває вже багато років. Крім того, студенти кафедри екології Могилянки завжди беруть активну участь у проведенні щорічних міських екологічних читань.