Проект “Україна-Норвегія”: військовослужбовці стали студентами

7 вересня 2016 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулося урочисте відкриття чергових курсів професійної перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців та членів їхніх сімей.

Навчання здійснюється в рамках проекту «Україна – Норвегія», організатором виконання якого є Міжнародний фонд соціальної адаптації. Новоспечені студенти вивчатимуть спеціальність «Практичний Веб-дизайн: проектування, створення та супроводження Веб-вузла» у період із 12 вересня по 20 грудня 2016 року в ЧНУ ім. Петра Могили. Заняття будуть проводитись у вечірній час. Це сприятиме результативному навчанню слухачів курсів (військовослужбовцям запасу, співробітникам МВС, співробітникам МВС запасу, членам їхніх сімей, мобілізованим військовослужбовцям, які перебувають на військовій службі і включені в план звільнення) без відриву від іншої основної професійної діяльності. Ця група учасників проекту, як і попередня, під час своєї перепідготовки працюватиме над розробкою та супроводженням сайтів для комунальних підприємств Миколаєва, що забезпечить працевлаштування після закінчення навчального курсу.

У результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримають три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку від ЧНУ ім. Петра Могили, спільний сертифікат університету Норд та ЧНУ ім. Петра Могили та спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

Загалом виконання проекту «Україна-Норвегія» складається з декількох частин і виконується в Україні за сприянням Міжнародного фонду соціальної адаптації, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та міжнародного альянсу університетів, до якого входять норвезький університет Норд та 12 українських вищих навчальних закладів.

Куратором проекту «Україна-Норвегія» від Міжнародного фонду соціальної адаптації в Миколаєві є благодійна організація «Конверсія військових кадрів». Частину професійної підготовки слухачів проекту здійснює ЧНУ ім. Петра Могили за різними спеціальностями. Іншу частину проекту із соціально-психологічної адаптації, психологічної реабілітації та працевлаштування в ході професійної перепідготовки виконує організація-партнер ЧНУ ім. Петра Могили благодійна організація «Конверсія військових кадрів».

Актуальність проблеми соціально-психологічної адаптації, а в її рамках і психологічної реабілітації кадрових військовослужбовців, звільнених у запас та членів їхніх сімей зумовлена різкою зміною умов їхнього життя та відсутністю попередньої психологічної підготовки до таких змін. Професійна перепідготовка, психологічна реабілітація та соціальна адаптація допомагають подолати негативні наслідки несення служби, відновити психічну рівновагу, формувати свої життєві перспективи та стимулювати особистісний зріст, підвищувати власну мотивацію до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство.

Після завершення навчання у проекті благодійна організація протягом 12 місяців здійснює патронаж слухачів проекту з питань працевлаштування та правової підтримки.

Вітаємо нових «студентів», які вперше беруть участь у проекті саме у статусі «слухачів Чорноморського національно університету імені Петра Могили» із початком професійної перепідготовки і бажаємо творчої наснаги та успіхів у навчанні.

Для більш детальної інформації щодо співпраці та навчання військовослужбовців слід звертатися за адресою: м. Миколаїв, вул. 68 Десантників, 10, каб. 5-103, тел. (0512) 76 55 59.

DSC_0470 DSC_0463 DSC_0461 DSC_0441 DSC_0438 DSC_0428 DSC_0427 DSC_0423

????????????????????????????????????