Проблеми кредитних ризиків та наслідки їх проявів: чергове засідання гуртка “Світ фінансів”

29 березня 2024 року відбулося чергове засідання гуртка «Світ фінансів» кафедри фінансів і кредиту факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Цього разу студенти, які займаються в гуртку, на чолі з керівником, кандидатом економічних наук, доцентом кафедри Валентином Дранусом у форматі Zoom-конференції розглянули проблеми кредитних ризиків та наслідки їх проявів.

Студенти підготували своє бачення проблем – Ольга Маніяк, Катерина Єфименко і Юлія Дощенко (на матеріалах АТ «Ощадбанк») та Віталій Трегубенко і Олександра Гузей (на матеріалах АТ «Укрсиббанк») здійснили аналіз сучасного стану банківського кредитування в Україні, визначили заходи, що вживають банки для мінімізації прояву кредитних ризиків, заходи боротьби з шахрайством. Єлизавета Павленко розглянула можливість та процедуру здійснення банкрутства фізичних осіб як наслідок прояву кредитних ризиків.

Засідання минуло у форматі дебатів, де кожна з команд демонструвала презентацію свого бачення сучасного стану банківського кредитування та ризиків, що пов’язані з цим видом фінансової діяльності, після чого відбувалися жваві дискусії та обговорення запропонованих доповідачами шляхів вирішення проблеми.

Корисні поради з практичної точки зору щодо проблематики дослідження гуртківцям надав старший викладач кафедри, практик із більш ніж 20-ти річним досвідом роботи на керівних посадах у банківській  системі, Генадій Фарапонов, який теж завітав на засідання гуртка.