Про зустріч директорів міських лікарень зі студентами-медиками щодо інтернатури

16 травня 2023 року в Навчально-науковому медичному інституті Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася зустріч з начальницею управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Іриною Шамрай та директорами міських лікарень: директоркою міської лікарні №1 Марією Грачовою, директором міської лікарні №3 Юрієм Дячуком, директоркою Центру первинної медико-санітарної допомоги №3 Вікторією Заміхановською. Тема зустрічі – проходження інтернатури студентами ЧНУ імені Петра Могили в Миколаївських лікарнях.

Інтернатура – важлива та обов’язкова форма підготовки лікарів до майбутньої діяльності. Це період практичної навчальної роботи, який дає молодим лікарям можливість отримати досвід і навички під керівництвом кваліфікованих лікарів.

На зустрічі були присутні студенти-випускники спеціальності 222 «Медицина», які від запрошених гостей дізналися про можливості вступу до інтернатури в Миколаївських лікарнях та про актуальні напрямки.

До актуальних та затребуваних напрямків наразі належить реабілітація, як психологічна, так і фізична. Лікарі акцентували увагу на тому, що через ситуацію в країні, в Миколаєві є нагальна потреба саме в лікарях-реабілітологах.

Окрім реабілітації, студентам запропонували інтернатуру з акушерства та гінекології, хірургії, неврології, патологічної анатомії, анестезіології та інтенсивної терапії, радіології, отоларингології, психіатрії тощо.

Крім того, лікарі розповіли про свій досвід роботи та про нещодавнє підвищення заробітної плати медичним працівникам. Гості запрошували наших випускників до своїх медичних закладів.

Наразі Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило список баз стажування лікарів-інтернів. Найближчим часом комісія з питань розподілу студентів створить список випускників в залежності від рейтингу.  Згодом випускники матимуть можливість обрати базу для проходження інтернатури серед запропонованих на сайті МОЗ. Сподіваємося, що випускники цього року доєднаються до інтернатури в Миколаївських медичних закладах.

Запрошені директори лікарень відзначили високий рівень теоретичної та практичної підготовки випускників минулого року, а також їх дбайливе ставлення до пацієнтів та роботи загалом. Наразі в Миколаївських лікарнях працює 17 випусників-медиків ЧНУ імені Петра Могили.

«Цього року випускається 54 студенти за спеціальністю 222 «Медицина». Випускники досить вмотивовані та патріотично налаштовані. Вони бажають залишитися в Україні та працювати на благо своєї країни», – охарактеризувала випускників директорка Навчально-наукового медичного інституту Ольга Яремчук.

Бажаємо майбутнім медикам успішно скласти іспити та вдало завершити навчання. Сподіваємося, що ви знайдете себе саме в тій медичній області, яка буде приносити вам як задоволення, так і матеріальне благополуччя. Бажаємо миру, здоров’я та наснаги в вашій благородній, але нелегкій справі!