Про відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців у закладах вищої освіти

Департамент економіки та фінансування надав роз’яснення щодо відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців у закладах вищої освіти:

1. Відповідно до листа Міністерства фінансів України від 5 травня 2017 року № 07010-07-10/12304, кошти, що відшкодовуються згідно з Порядком, зараховуються на код класифікації доходів бюджету 24060300 «Інші надходження».
  2. Відповідно до «Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців», визначення вартості відшкодування здійснюється на підставі інформації про виконання паспорта бюджетної програми за попередній календарний рік (попередні календарні роки). Оскільки зазначена інформація за 2019 рік станом на 1 вересня 2019 року відсутня, відшкодування за ІІ семестр 2018/2019 навчального року для студентів, які були відраховані із закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, доцільно здійснювати на підставі паспорта бюджетної програми на 2019 рік за бюджетною програмою 2201160 «Підготовка кадрів вищими навчальними закладами ІІІ – IV рівня акредитації та забезпечення діяльності їх баз практики».
  3. За встановленою процедурою відрахування студента здійснюється після затвердження керівником відповідного закладу вищої освіти наказу про його відрахування з наступним внесенням змін до ЄДЕБО. Зазначене потребує часу, виконання певних дій організаційного характеру, а іноді, залучення інших установ та організацій (наприклад, отримання погодження служби у справах неповнолітніх).

У такому випадку, у разі, якщо студент написав заяву про відрахування до початку навчального року і не приступив до навчальних занять, на нього не розповсюджується дія Порядку, незалежно від дати затвердження вищим навчальним закладом наказу про відрахування такого студента. Відповідальність за своєчасне та коректне внесення змін до ЄДЕБО покладається на керівництво вищого навчального закладу.

Про ці та інші нюанси щодо відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців у закладах вищої освіти читайте детальніше за посиланням.