Про українські вечорниці-2022 в ЧНУ імені Петра Могили

Традиції мають продовжуватися! У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили у вівторок, 13 грудня 2022 року, відсвяткували Андріївські вечорниці в розрізі традицій та сучасності.

Студенти першого курсу кафедри української філології та міжкультурної комунікації Могилянки вже традиційно презентують театральне дійство «Андріївські вечорниці» в День Андрія Первозванного, що є одним із перших свят зимового циклу та символізує зустріч зими.

Запрошеним особливим гостем заходу стала Марія Хорняк-Лук’янова, екскурсовод, волонтер, орнітолог, викладач, мандрівник.

Захід став можливим навіть попри війну завдяки оновленому формату заходу – дистанційному. Доцент б.в.з. кафедри української філології та міжкультурної комунікації Галина Косарєва розказала, що набагато складніше готуватися до вечорниць в дистанційних умовах та зважаючи на політичну ситуацію, натомість студентам це вдалося.

Також на заході була присутня доцент кафедри Владлена Руссова, яка є організаторкою вечорниць у Могилянці з 2008 року та незмінною наставницею студентів у пізнання фольклору українського народу.

Такі заходи допомагають учасникам зустрічі познайомитися з минулими звичаями, особливостями гуляння вечорниць та порівняти його з сучасним поглядом на елементи українського фольклору.

Українські вечорниці є важливим елементом курсу «Українська усна народна творчість», який викладається для студентів-філологів на першому курсі.

Переглянути повний випуск вечорниць можна за посиланням.