Про старт навчального курсу “Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні”

06 лютого 2024 року стартував навчальний курс “THE EU COMMON SECURITY AND DEFENCE POLICY: CHALLENGES RELATED TO THE WAR IN UKRAINE” для студентів спеціальності “Міжнародні відносини” ЧНУ імені Петра Могили.

Курс відбувається в межах реалізації Модуля Жана Моне “Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні” (ESEDEP).

Метою курсу є удосконалення теоретичних знань про Європейський Союз, зокрема: концепції ЄС, історію, політику ЄС, його спільну безпекову та оборонну політику та виклики, пов’язані з війною в Україні, а також отримання нових актуальних знань про механізми надання допомоги Європейського Союзу у вирішенні конфліктів у регіоні та світі.

Курс викладатиметься двома мовами: українською і англійською та поєднає різні методики навчання (лекції, закриті дискусії, практичні та семінарські заняття).

Першу тему, яка включала два лекційних заняття презентувала Аліна ІОВЧЕВА, кандидат політичних наук, доцент ЧНУ імені Петра Могили, координатор проєкту ESEDEP.

Пані Аліна розповіла студентам про структуру, мету та особливості навчального курсу. Розкрила питання зародження ідей об’єднаної Європи, еволюцію об’єднавчих ідей та шляхи об’єднання.

Команда проєкту запрошує студентів, викладачів та всіх охочих, хто цікавиться тематикою ЄС долучитися до курсу, або його окремих лекцій.