13 січня 2022 року для студентів другого курсу спеціальності «Публічне управління» Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили стартував навчальний курс «Історичні і правові засади інтеграційних процесів в Європейському Союзі».

Цей курс традиційно реалізується в межах проєкту Erasmus + Жана Моне «Академія досліджень ЄС для школярів та студентів» та є авторським курсом координаторки проєкту, професорки, докторки наук із державного управління Світлани Сороки.

Курс розглядає історію створення ЄС, основні етапи європейської інтеграції, єдині економічні й валютні союзи, розширення ЄС у ХХ і ХХІ століттях. Детально вивчаються зовнішня політика ЄС і перспективи подальшого розширення ЄС, основні засади правової системи та його інституційний розвиток. Слухачі матимуть змогу ознайомитись із системою органів та інститутів ЄС: їх склад, повноваження та порядок функціонування. А також проаналізувати суть угоди про Асоціацію, її ключові положення та які зобов’язання взяли на себе ЄС та Україна.

Лекції до курсу, тести до лекцій та методичні матеріали можна знайти на віртуальній платформі проєкту.