Про співпрацю ЧНУ імені Петра Могили з Київською школою дипломатичних мистецтв


Факультет політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили співпрацює з Київською школою дипломатичних мистецтв (КШДМ). Така співпраця здійснюється за ініціативи голови КШДМ, кандидата історичних наук Дмитра Іщенка та виконавчої директорки КШДМ Оксани Забузової.

Цього навчального року співпраця є найбільш активною та плідною. Команда студентів-міжнародників та магістранта-історика ЧНУ імені Петра Могили беруть участь в освітньо-тренінгових заходах разом із наставниками, а саме кандидатом історичних наук, доцентом Людмилою Вовчук, кандидатом політичних наук, старшим викладачем Олесею Звездовою та кандидатом політичних наук, доцентом Іриною Тихоненко. Ці заходи проходять в межах міжнародного проєкту КШДМ «Громадянська освіта проти дезінформації: протидія неправдивим викладам історії в міжнародній політиці й пропаганді».

Формат роботи, що розпочалася у вересні 2022 року і триває досі, передбачає участь у відповідних тематичних семінарах, лекціях запрошених спікерів, підготовку та презентацію аналітичних довідок командами та їх наставниками від університетів України.

Пропонуємо ознайомитися з переліком заходів, які вже були реалізовані організаторами проєкту.

Семінар «Історичні дискурси й колективні ідентичності в міжнародних відносинах: акти завоювання, підкорення та інші приклади» проводив кандидат історичних наук, директор КШДМ Дмитро Іщенко.

Практичне завдання семінару полягало в підготовці аналітичної довідки щодо історичних наративів, які впроваджує росія у світі з метою дискридитації України, використання елементів історичних подій, їх викривлення або стереотипізація, щоб вплинути на держави та суспільства конкретних регіонів.

Команда ЧНУ імені Петра Могили досліджувала Латинську Америку.

Семінар «Simulation Games in Diplomatic Studies: Scenarios for Countering Disinformation and Fake Histories at the International Level», а також практикум «The Suez Canal Crisis: National Sovereignty versus International Access to Waterways» проводили запрошені експерти Національного музею американської дипломатії при Державному департаменті США.

 Під час цього заходу викладачі та студенти мали змогу зустрітися з колегами з інших університетів України та Індії, щоб в онлайн-форматі обговорити позицію держав, які були залучені до Суецької кризи 1956 р. Учасники виголошували промови та вступали в дискусію від імені тієї чи іншої держави, апелюючи до історичних подій доби «холодної війни» в міжнародних відносинах.

Семінар «Russia’s History Myths and Their Impact on International Politics» проводив професор Королівського інституту міжнародних відносин (Велика Британія) Джеймс Шерр.

Семінар «Poland, Ukraine, and the Concept of the Intermarium: History as a Problem vs. History as an Opportunity» провів запрошений лектор-інструктор, професор Центру діалогу імені Юліуша Мєрошевського (Польща) Лукаш Адамський.

Учасникам запропонували провести пошукову роботу щодо розуміння поляками української ідентичності та сучасних історичних дискурсів в українсько-польських відносинах.

Семінар «Russia, China, and the Discourses on History in East Asian Geopolitics» проводив доцент Школи права й дипломатії імені Остіна Барклая Флетчера Університету Тафтса (США) Крістофер Міллер.

Практичною частиною цього семінару була підготовка та презентація на спільній зустрічі-конференції університетів України та Канади командою ЧНУ імені Петра Могили аналітичної доповіді щодо наративів Китаю в регіоні Південно-Східної Азії. Захід відбувався англійською мовою.

На віртуальній подіумній дискусії «Репрезентації минулого в політиці й політичних ментальностях Іспанії та країн Латинської Америки – український вимір» у ролі експертів-доповідачів виступили професор, президент Асоціації іспаністів України, завідувач кафедри філології Українського Католицького Університету Олександр Пронкевич та професор, член Асоціації іспаністів України, директор програми Іберійських студій УКУ Богдан Чума. Модератором «іспанського семінару» виступила Анастасія Хмель, декан факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили.

У продовженні «Іспанського семінару» проєкту учасники спілкувались із журналісткою, міжнародною оглядачкою видання «El Nacional» (Іспанія) Анною Соле. Під час зустрічі обговорили ідентичність і погляди каталонців, а також дізналися як саме вони ставляться до російсько-української війни та як засоби масової інформації Іспанії висвітлюють ці події.

Наприкінці заходу учасникам запропонували відповісти на питання щодо російсько-української війни, які стали основою публікації на сторінках видання «El Nacional».

Ще одна зустріч «Дипломатія і недержавні актори в час війни» відбувалася у форматі міжуніверситетського українсько-угандійського мосту .

Зустріч між студентами університетів України серед яких були представники ЧНУ імені Петра Могили зі студентами Університету Макерере (Уганда). Українські студенти мали змогу краще зрозуміти угандійських здобувачів освіти, дізналися як вони сприймають і реагують на російсько-українську війну та події міжнародно-політичного середовища, а також поділилися досвідом і домовилися про майбутні зустрічі.

Міжнародний проєкт КШДМ «Громадянська освіта проти дезінформації: протидія неправдивим викладам історії в міжнародній політиці й пропаганді» триває. Ми з нетерпінням чекаємо нових заходів, що сприяють набуттю досвіду нашими студентами в підготовці аналітичних матеріалів з міжнародної проблематики, а також їх розвитку як експертів з міжнародних відносин.

Від імені студентів-міжнародників факультету політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили, висловлюємо слова вдячності голові КШДМ Дмитру Іщенку та виконавчій директорці КШДМ Оксані Забузовій за організацію проєкту в такий нелегкий для нашої країни час!

Сподіваємося на подальшу співпрацю!