Про робочий візит ректора ЧНУ імені Петра Могили Леоніда Клименка до США

Наприкінці квітня ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко відвідав із робочим візитом місто Даллас, штат Техас, США. Він доєднався до складу делегації, яка представляла Україну на EarthX – щорічній міжнародній екологічній конференції, що присвячена Дню Землі.

Метою EarthX є збільшення свідомості суспільства про навколишнє середовище, допомога у пошуках інвестиції та партнерів для спільної роботи над інноваційними «зеленими» рішеннями для кращого майбутнього нашої планети. Ця подія об’єднує кращих експертів екологічної сфери, організації, підприємства, інвестиційні компанії, державні, наукові та неурядові установи та технологічні команди, тому для України є чудовою можливістю залучити нові інвестиції.

До складу української делегації увійшли також доктор технічних наук, професор кафедри інтелектуальних інформаційних систем ЧНУ імені Петра Могили Юрій Кондратенко, голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганна Замазєєва та інші науковці й підприємці України.

Основні питання, що розглядалися, стосувались сталого розвитку, зміни клімату, використання викопних ресурсів та їх пагубний вплив на навколишнє середовище, зміни в озоновому шарі та сучасні енергоефективні технології. Особливу увагу приділили питанню війни в Україні та її наслідкам, стану української енергетики.

Крім конференції EarthX, Леонід Клименко завітав до одного з техаських університетів, де ознайомився з матеріально-технічною базою. Особливі враження в ректора викликав музей університету, де виставляються навіть картини ХV століття.

До того ж, вдалося налагодити і контакти! Основне, про що домовилися – сумісні грантові проєкти у галузі біології.

Ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили поділився своїми враженнями від поїздки в інтерв’ю, з яким можна ознайомитися за посиланням.

Ми вдячні за запрошення представників нашого університету долучитися до такої події, як EarthX. Сподіваємося на плідну співпрацю як України та закордонних інвесторів у сферах сталого розвитку і екології, так і на продуктивні проєкти двох університетів!