Про проведення семінару-дискусії “Подолання навчальних та соціадаптаційних труднощів у дітей з розладами аутичного спектру: практики України та країн Європи”

29 березня 2023 року представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили спільно з компанією «Бріолайт» та Академією спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської (Варшава) провели семінар-дискусію «Подолання навчальних та соціадаптаційних труднощів у дітей з розладами аутичного спектру: практики України та країн Європи».

Ініціатором та модератором заходу виступила доктор економічних наук, професор Ганна Норд.

Метою заходу є привернення уваги до Всесвітнього дня інформування про аутизм та підвищення рівня усвідомлення суспільства про цей розлад.

Протягом роботи здійснювався синхронний переклад чотирма мовами (українською, польською, англійською та німецькою) із залученням представників факультету філології ЧНУ імені Петра Могили.

Основними спікерами семінару, які презентували досвід і напрацювання Миколаївщини, виступили:

• Дмитро Прасол, PhD, фахівець ІРЦ №3 м. Миколаєва. Тема виступу: «Практичні кейси в освітньому процесі дітей з аутистичним спектром для команди психолого-педагогічного супроводу».
  • Андрій Васильєв, PhD, доцент ЧНУ імені Петра Могили, засновник Briolight. Тема виступу: «Генератор занять в інтерактивному обладнанні «Бріолайт» як фактор узагальнення досвіду та підвищення ефективності навчально-коррекційного процесу».
  • Лада Захарова, фахівець Центру соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили. Тема виступу: «Інноваційні технології при подоланні труднощів у корекційному та психолого-педагогічному процесі в дітей з аутистичним спектром».

Також презентували свої праці польські лектори Александра Карвовська, Агнєшка Сілдер, Анна Валігорська.

Серед учасників заходу – фахівці, які працюють з дітьми і дорослими з розладами аутистичного спектру України, Польщі, Болгарії, Німеччини.