Про проведення Міжнародної наукової конференції “Балто-Чорноморський союз: історія та виклики” в ЧНУ імені Петра Могили

21 червня 2022 року Українсько-Польський науково-дослідний інститут, кафедра історії та кафедра соціології і політології ЧНУ імені Петра Могили провели Міжнародну наукову конференцію «Балто-Чорноморський союз : історія та виклики» у межах щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум – 2022: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі»..
Захід відбувся на базі Університету імені Адама Міцкевича в Познані та Чорноморського національного університету імені Петра Могили.
У конференції взяли участь 37 вчених із України, Польщі, Литви й Угорщини.
Програма Міжнародної конференції «Ольвійський форум-2022».
Українські заклади були представлені багатьма інституціями, зокрема Чорноморським національним університетом імені Петра Могили, Інститутом української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, Інститутом історії України НАН України, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника, Харківською державною академією культури, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, ДП Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», Подільським державним університетом, Ізмаїльським державним гуманітарним університетом, Університетом Григорія Сковороди в Переяславі тощо.
Польські інституції представив ряд закладів вищої освіти, серед яких Університет імені Адама Міцкевича, Гуманістично-природничий університет ім. Яна Длугоша, Державний архів в Пьотркові-Трибунальськім, Ягеллонський університет, Варшавський університет, Академія військового мистецтва, Університет імені Марії Кюрі-Склодовської, Музей польських дітей в Лодзі та ін.
Литву презентував Інститут історії Литви.
Угорщина була репрезентована Університетом міста Сегед.
Науковці презентували результати своїх досліджень із тематики геополітичного проєкту Балто-Чорноморського політичного союзу.
У результаті були порушені питання відродження Балто-Чорноморського союзу задля подолання стереотипів та відновлення власних державно−політичних традицій, культури та ідентичності.
Організатори конференції щиро дякують усім учасникам за участь у заході та сподіваються на подальшу плідну співпрацю в царині наукових досліджень.