Про програму «САМ Україна»


Програма «Студентська Академічна Мобільність (САМ) Україна», з’явилася як частина програми ЄС «Дім Європи» та реалізується протягом 2020-2022.
Концепція програми «САМ Україна» схожа на концепцію програми «ЕРАЗМУС», згідно з якою студенти подорожують світом для того, щоб проходити навчання в університетах закордоном. По програмі «САМ Україна» студенти подорожують між українськими містами, з відстанню не менш 200 км.Тривалість перебування студента в іншому університеті від 4 до 12 тижнів.Учасник програми на цей час стає повноправним студентом ЗВО, що приймає, навчається там, отримує стипендію, знаходить нових друзів.
Після завершення мобільності студенти отримують кредити за ті предмети, які пройшли в виші, який їх приймав.  Їм не потрібно складати таку ж саму програму у рідному виші, бо бали які вони наберуть будуть враховані.
Головна мета програми  – домогтися налагодити міжрегіональну академічну співпрацю між університетами та інститутами України.
Обмін відбувається за такою схемою: два українських університети домовляються про обмін і самі розв’язують організаційні питання. Під час програми учасників тимчасово зараховуються до ЗВО, вони відвідують лекції, живуть у гуртожитках, беруть участь у позанавчальному житті університету.
У програмі беруть участь ті університети, які подали заявку на початку цього року, коли був оголошений конкурс. Заявку було потрібно подати від пари університетів. Особливих вимог до ЗВО не було,  окрім наявності  досвіду за програмою «ЕРАЗМУС». Попри COVID-19 програма не змінилася, окрім того, що мобільність тих університетів, які перейшли на дистанційну форму навчання, перенесли на другий семестр 2021 року.
Програма «САМ Україна» для закладів освіти є безкоштовною. Організатори покривають усі витрати: стипендію студентів, які беруть участь у мобільності, адміністративні витрати ЗВО, проїзд, оплату розселення у гуртожитках, додаткові прожиткові витрати.
Для тих студентів, які захочуть у 2021 році пройти новий відбір на програму, такі умови:

  • участь можуть брати студенти 2 – 4 курсу, які навчаються на бюджетній або контрактній  формі навчання, на будь – якій спеціальності, які пройшли конкурсний відбір у програму;
  • учасник повинен бути повнолітнім і мати паспорт України або
    посвідку на проживання в Україні.

Події та оголошення


листопада
10
Запрошуємо на онлайн-подію “Літературознавство- XXI ст.”

Онлайн-подія « Л І Т Е Р А Т У Р О З Н А В С Т В О – Х Х І ст. »  Чорноморський національний університет імені Петра Могили за підтримки Міністерства освіти і науки України у рамках …

жовтня
19
Оголошуємо конкурс «Моє бачення спорту в університеті»

ЧНУ імені Петра Могили оголошує конкурс для активної молоді Могилянки  «Моє бачення спорту в університеті». Головний приз – спортивний рюкзак  від студентської спортивної спілки. Умови конкурсу: Потрібно обрати представника від кожного факультету/інституту (людину, відповідальну за спортивну діяльність). Створити візитку – …

вересня
29
Безкоштовний вебінар від Senior Software Engineer at SoftServe Зореслава Гораля

Одним з плюсів теперішньої ситуації в країні є можливість працювати в ІТ дистанційно! Наразі існує тенденція збільшення вакансій у категорії JavaScript React. Завтра, 29 вересня о 19:30 відбудеться безкоштовний вебінар від Senior Software Engineer at SoftServe Зореслава Гораля на тему: …