Про планове засідання гуртка «Світ фінансів»

30 жовтня 2023 року під керівництвом доцента, керівника гуртка «Світ фінансів» Валентина Дрануса та за участі доцента, завідувачки кафедри Катерини Черненок відбулося планове засідання гуртка «Світ фінансів» факультету економічних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Зустріч минула у форматі Zoom-конференції.

Проблеми сьогодення суттєво вплинули на стан фінансового ринку. Відбувається зменшення кількості банків, через що в населення має місце втрата довіри до банківського сектору. Ринок страхування та фондовий ринок до початку військового вторгнення були на початковому етапі розвитку, а на сьогодні ситуація може набути кризового стану. Повоєнне відновлення України неможливе без залучення інвестиційних ресурсів та раціонального управління ними. Це все робота фінансистів. Тому темою зібрання було обрано питання «Що таке фінанси з точки зору студентів і яких заходів потрібно вживати, щоб пересічні громадяни, які не дотичні до фінансової сфери, могли зрозуміти важливість фінансів».

Доповідачі висловили свої думки щодо фінансової складової в житті суспільства, звернули особливу увагу на управління фінансами – це навичка, яка допомагає приймати зважені рішення щодо витрат та необхідність раціонально використовувати свої гроші, планувати різні ситуації та вирішувати фінансові проблеми. Страхування потрібно для того, щоб мати спокій та захист у складних ситуаціях. На жаль, життя завжди пов’язане з ризиками, і люди не завжди можуть передбачити, що може трапитися. Тож, страхування допомагає бути готовими до непередбачуваних обставин та певною мірою захищеними від фінансових втрат.

Було відзначено, що частина населення вважає, що спеціальність фокусується здебільшого на банківських послугах, але ж вона охоплює управління фінансами населення, підприємств, держави; фінансовий аналіз, інвестиції, страхування, корпоративне фінансування та багато інших аспектів фінансової сфери.

Досить оригінально підійшли до розкриття проблематики Олександра Гузей та Віталій Трегубенко, які провели опитування серед школярів, проаналізували його результати та спробували розвінчати деякі міфи, що стосуються сприйняття фінансової справи не фахівцями.

Засідання пройшло у жвавій дискусії, що дозволило всім присутнім бути його активними учасниками.