Про науковий гурток ЧНУ імені Петра Могили “Комп’ютерні системи та компоненти”

З вересня 2019 року на факультеті комп’ютерних наук  ЧНУ імені Петра Могили почав функціонувати науковий гурток “Комп’ютерні системи та компоненти”.
Мета створення гуртка – заохочення і допомога студентам у їхній науковій діяльності. Допомога у розв’язанні проблем зі стартапами, бакалаврськими, дипломними проєктами тощо.

На засіданнях гуртка учасники розглядають різні проблеми IT-галузі й намагаються знайти їх вирішення. Наукові напрямки, якими займаються у гуртку:

• Information systems
  • Intellectual systems
  • Software design and modeling
  • Cybersecurity
  • Computer networks
  • Internet-of-Things
  • Mathematical modeling
  • Embedded Systems
  • Software and Hardware components of ES
  • FPGA-based systems

Також гурток готує студентів до участі в українських наукових конференціях, як, наприклад: International Workshop on Information-Communication Technologies & Embedded Systems;  науково-практична інтернет-конференція молодих науковців і студентів «Інтелектуальний потенціал – 2020»; науково-практична конференція «Могилянські читання 2020». До останньої допомогли підготувати два виступи студентів.

За словами Івана Бурлаченко, старшого викладача кафедри комп’ютерної інженерії, керівника гуртка, випускники факультету, які вже працюють у галузі комп’ютерних наук, також залучені до роботи в гуртку і теж пропонують цікаві задачі для вирішення. Станом на 2020-2021 навчальний рік студентський науковий гурток “Комп’ютерні системи та компоненти” налічує 24 студенти.

Засідання гуртка завжди відкриті й взяти участь у його роботі може будь-який студент Могилянки.