Про лекцію «Війни, революції та розпади імперій» від доктора історичних наук Юрія Котляра

1 грудня 2023 року перший проректор, доктор історичних наук, професор кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр провів чергову лекцію за темою «Війни, революції та розпади імперій».

Захід минув в онлайн-форматі в межах діяльності Вільного університету на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Історик Юрій Котляр на прикладах Кримської війни 1853-1856 років, російсько-японської війни 1904-1905 років, Першої світової війни та війні в Афганістані розкрив учасникам фактор програної війни в історії Російської імперії – СРСР, який призводить до створення революційної ситуації в країні і як наслідок – до її розпаду.