Про конференцію “Європейський Союз і Україна: передісторія, історія, сучасність” у ЧНУ імені Петра Могили

16 червня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили тривала Міжнародна наукова конференція «Європейський Союз і Україна: передісторія, історія, сучасність».

Конференція відбулася в рамках реалізації міжнародного проєкту Еразмус+ за напрямком Модуль Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні».

Метою зустрічі є сприяння популяризації ідеї об’єднаної Європи, знань про Європейський Союз в українському суспільстві, наукове обговорення актуальних проблем європейсько-української взаємодії в історичній ретроспективі та у відповідності до цивілізаційних викликів сьогодення; розширення науково-освітньої мережі дослідників з досвідом дослідження ЄС.

Учасниками є українські та закордонні науково-педагогічні працівники, аспіранти, докторанти та дослідники, які спеціалізуються на тематиці конференції.

Конференцію відкрив доктор історичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили, координатор проєкту «EVADEM» Юрій Котляр, який закцентував увагу учасників на важливості проблематики.

Учасники вшанували пам’ять усіх загиблих за Україну хвилиною мовчання.

Т. в. о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва ЧНУ імені Петра Могили Алла Коваль висловила підтримку науковцям та побажала плідної роботи.

До вітального слова долучилася Олеся Ващук, доктор юридичних наук, професорка кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія». Вона визначила тісний зв’язок проблематики конференції з сучасними реаліями.

Участь у діяльності конференції взяли майже 90 дослідників, серед яких – видатні науковці й здобувачі вищої освіти.

Модератором конференції виступила Аліна Іовчева, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили.