Про фестиваль української культури “Україна Соборна”

15 вересня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили був проведений фестиваль української культури «Україна Соборна». Фестиваль організований миколаївським журналістом, спортсменом, автором віршів та пісень Сергієм Розумяком.

Перед початком фестивалю гості заходу мали нагоду відвідати виставку дитячих малюнків та почитати теплі слова дітей, адресовані нашим воїнам-героям.

Фестиваль «Україна Соборна» розпочався з хвилини мовчання для вшанування пам’яті загиблих захисників України та прослуховування гімну країни в акапельному виконанні Олега Гілякіна.

Перший проректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Юрій Котляр привітав учасників та гостей фестивалю та наголосив, що незважаючи на важкі часи, необхідно єднатися та плекати свою країну.

Також Юрій Котляр оголосив результати конкурсу «Миколаїв очима миколаївців», проведеного в межах виставки «Незламний дух міста-героя». Переможцем став старший викладач кафедри комп’ютерної інженерії ЧНУ імені Петра Могили Борис Салтовський, друге місце посів фотохудожник Дмитро Скороходов, а третє – фотохудожниця Світлана Коваль.

Подяками за активну участь були нагороджені завідувачка Навчальної лабораторії журналістики: «Медіацентр» Анна Синякова, помічниця ректора ЧНУ імені Петра Могили Тетяна Горелова, кореспондент видання «Преступности.НЕТ» Тарас Леонтян, фотохудожник Олександр Ус.

На фестивалі звучали українські пісні у живому виконанні миколаївських музикантів Олега Гілякіна, Віталія Коваленка, Віктора Білонога, Наталії Сиротюк, Юрія Дзінтарса та Єлизавети Шевчук. Також був показаний відеокліп на рок-переосмислення пісні «Ой, у лузі червона калина…» у виконанні Геннадія Грімова, Анни Шеррі та Дена Варшавчіка.

Зі сцени лунали вірші та гуморески у виконанні Сергія Розумяка, Марії Іванчик, Валерія Карпенко, Олександра Маслєннікова та інших.

Вітали гостей фестивалю у офнайн та онлайн форматах директор Гончаренко-Центру Миколаїв Дмитро Щоголев, Директор Миколаївської Рок-Хати Віктор Жевнера та паралімпійка Марія Іванчик.

Також гості фестивалю мали нагоду подивитися відео-привітання від одного з перших випускників ЧНУ імені Петра Могили (на той момент – Миколаївський філіал Національного університету «Києво-Могилянська академія»), продюсера та режисера власної пересувної телевізійної станції, першого заступника голови регіонального відділення Національного олімпійського комітету Миколаївської області, захисника України Вадима Кучмія прямо з Авдіївки.

Дякуємо організаторам за чудовий та актуальний захід!