Про Четверту Міжнародну конференцію в тристоронньому форматі «По осі іспанізму. Україна-Польща-Іспанія»

18 грудня 2023 року відбулася Четверта Міжнародна конференція в тристоронньому форматі «По осі іспанізму. Україна-Польща-Іспанія», організаторами якої виступають факультет «Artes Liberales» Варшавського університету та факультет політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили за почесної підтримки Посольства Іспанії в Польщі та Посольства Іспанії в Україні. Захід минув у дистанційному форматі.

Цього року до організації конференції з української сторони долучився Гуманітарний факультет Українського Католицького Університету.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Радник Посольства Іспанії в Україні Хавьєр Фуентес, заступник декана факультету «Artes Liberales» Варшавського університету Катаржина Марчіяк, декан факультету політичних наук Анастасія Хмель, декан Гуманітарного факультету УКУ Андрій Ясиновський та професор Ян Кенєвич, керівник Центру досліджень меж  Європи «Софія Казанова» факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, посол Польщі в Іспанії (1990-1994). Загалом у конференції взяли участь близько 12 учасників, які представили свої наукові доповіді, що висвітлюють проблемні аспекти чи цікаві невідомі деталі спільної історії, та домовилися й у подальшому посилювати наукові зв’язки та дипломатію між Україною, Польщею та Іспанією.