Про четверту лекцію кандидатки політичних наук Анни Соловйової «Передумови розширення ЄС до Центральної та Східної Європи. Основні критерії вступу до Євросоюзу (Копенгагенські критерії)»

07 квітня 2023 року кандидат політичних наук, доцент кафедри журналістики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Анна Соловйова провела четверту відкриту лекцію «Передумови розширення ЄС до Центральної та Східної Європи. Основні критерії вступу до Євросоюзу (Копенгагенські критерії)».

Учасники зустрічі розглянули покраїнно розширення ЄС у ХХ столітті, а саме – питання про вступ Великобританії, Ірландії, Данії, Норвегії, Середиземноморські розширення, вступ Австрії, Швеції, Фінляндії, питання Гренландії, а також результати всіх хвиль розширення ЄС.

Крім того, лекторка детально окреслила програми підтримки ЄС для Центральної та Східної Європи.

Окремим аспектом обговорення були копенгагенські критерії членства в ЄС, які поділяються на географічні, політичні, економічні, членські та правові; а також процес переговорів між ЄС та країнами-кандидатами.

Дякуємо лекторці Анні Соловйовій за цікавий та актуальний виступ.

Нагадуємо, що лекція відбулася в межах реалізації міжнародного проєкту ERASMUS+ за напрямком Jean Monnet Module «Implementation of European values as a basis of democracy in Ukraine».