Про чергову зустріч представників кафедри управління земельним ресурсами ЧНУ імені Петра Могили з виробничником Русланом Чагаровським

20 жовтня 2022 року викладачі та студенти кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили доєдналися до зустрічі з виробничником Русланом Чагаровським.

Руслан Чагаровський – екс-голова Жовтневого держлісгоспу Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства. Досвід роботи  перевищує 10 років.

У межах зустрічі учасники розглядали важливі питання, зокрема як відбувається заготовка деревини під час воєнного стану, види рубок лісу (вибіркова рубка, суцільно-санітарна рубка і рубка головного користування).

Крім того, торкнулися питання реформування лісової галузі, розглянуто види порушень, пов’язаних з вирубкою рису, досліджено види лісу, проаналізована структура лісового господарство та пояснено присутнім посадові обов’язки майстра лісу.

Розглянуто питання охорони земель за допомогою лісових насаджень.

Указано, що взагалі сортування лісової деревини відбувається на будівельний матеріал та на інші потреби (продаж дров для населення), переробка твердої деревини на меблеве виробництво.

Зазначена роль пожежної охорони в лісовому господарстві. Важливо, що ведення лісоустрою лісів є обов’язковим на сьогодні, проаналізовано функції лісовпорядних експедицій,

Під час зустрічі аргументовано, що головною задачею деревообробників є догляд та посадка лісів.

Зазначено, що щороку в лісових господарствах Жовтневого держлісгоспу Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства висаджується в середньому біля 135 га лісу в рік.

Зазначено, що загалом у лісовому господарствах України  створена спеціальна Геоінформаційна програма, яка проробляє маршрути для лісогасіння.

Також вказано, що лісовий мед є одним із найкориснішим, оскільки він є екологічно чистою продукцією. Крім того, ліс дає кисень, яким ми дихаємо.

Наприкінці зустрічі присутні мали змогу задати такі питання: яким чином проводять захист лісів від шкідників, як здійснюється вирубка лісу для оновлення лісового господарства, як не допустити масову вирубку лісів, яким чином проводиться інвентаризація земель.

Дякуємо за змістовну лекцію, яка сприятиме отриманню професійних навичок та компетенцій студентами спеціально 193 «Геодезія та землеустрій».