Про чергове засідання студентського науково-професійного гуртка «Землевпорядник» ЧНУ імені Петра Могили

Кафедра управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили щомісяця проводиться засідання студентського наукового-професійного гуртка «Землевпорядник» для студентів спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій».

Керівником гуртка є Почесний землевпорядник України, старший викладач кафедри Андрій Мась, який свій творчий та життєвий шлях присвятив землевпорядній справі.

Секретарем гуртка є студент 518М групи Леонід Малявін.

Протягом вересня-листопада 2022 року відбулось вже три засідання гуртка, у межах яких учасники обговорили актуальні теми, зокрема регулювання використання безпілотних літаючих засобів в умовах воєнного стану, ринок землі в умовах воєнного стану, особливості сплати земельного податку та орендної плати за землю під час воєнного стану.

Зокрема зосереджено увагу на таких питаннях, як в умовах воєнного стану отримати дозвіл для використання дронів при виконанні топографо-геодезичних робіт, інвентаризації земель, як здійснюється використання агродронів в умовах воєнного стану, ефективність використання військових дронів на полі бою, вивчення нормативно-правових актів, які спрямовано на пристосування земельних відносин до нової дійсності, особливості сплати земельного податку та орендної плати за землю під час дії воєнного стану, вивчено тонкощі її сплати за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, які є тимчасово окупованими.

Активними учасниками гуртка є студенти 518М групи, зокрема Трущенко М., Ніколаєва Ю., Білоус А., Малявін Л., студенти 418 групи Герман А. та Ковальова А, студенти 618М групи Бутенко А. та Гусєв М.

Загалом діяльність гуртка сприяє підвищенню навичок soft skills для студентів-землевпорядників, а також набуттю професійних навичок у майбутній роботі за фахом, які потрібні для вирішення конкретних робочих завдань у сфері управління земельними ресурсами.