Про чергове засідання гуртка «Землевпорядник»

8 травня 2023 року на кафедрі управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили пройшло чергове засідання гуртка «Землевпорядник» під керівництвом Почесного землевпорядника України Андрія Мася. Тема засідання «Тенденції ринку сільськогосподарських земель в Україні».

Були присутніми: Анастасія Михайлович (другой курс), Єлизавета Бронецька, Валерія Юзва, Єгор Дьомкін, Андрій Герман (четвертий курс), Алла Білоус (п’ятий курс).

Під час секційного засідання гуртка учасники обговорили плив повномасштабної війни на функціонування новоствореного українського ринку земель сільськогосподарського призначення.

Андрій Мась зазначив, що війна спричинила значну невизначеність у питанні оцінки землі, що змусило інвесторів зайняти очікувальну позицію й призвело до зменшення обсягів ринку. Також він наголосив, що ціна землі в гривнях є вищою за довоєнну, незважаючи на важкі економічні умови.

Студенти та викладачі обговорили регіональні тенденції ринку сільськогосподарських земель України, визначили вплив повномасштабної війни на ринок земель.

Протягом зустрічі гуртка відбулась жвава дискусія, наприкінці якої студенти виступили з доповідями. Учасники ставили актуальні питання, що стосуються ринку сільськогосподарських земель.

Проведення таких засідань сприятиме набуттю студентами фахових компетентностей, затребуваних на ринку праці в системі управління земельними ресурсами.