Презентація збірки оповідань «Авдіївка. Шлях до перемоги»

9 грудня 2018 р. в Миколаївській обласній бібліотеці для дітей ім. Лягіна була презентована збірка «Авдіївка. Шлях до перемоги».

Захід відвідали студенти та доцент кафедри української філології, теорії та історії літератури В.Руссова. Представляла книгу одна з авторок, Аліна Косовська, яка є й одним з організаторів та представників благодійного фонду «Зорі надії». Весною цього року волонтери вирішили написати історію Донеччини на прикладі міста, в якому мешкають. «Авдіївка. Шлях до перемоги» – це збірка оповідань про життя 26 простих людей, які творять сучасну історію України. 15 із них – звичайні мешканці Авдіївки, у долі яких в одну мить увірвалась війна. Ще 11 історій – розповіді військовослужбовців, для яких Авдіївка стала другою домівкою. Військовослужбовці відчули, що мешканці міста підтримують їх і завжди готові забезпечити надійною підтримкою.

Авторами стали Сергій Деркач, Віталій Кудін, Євгенія Подобна та Аліса Сисоєва. Робота над книгою тривала близько півроку. Кожен з авторів мав прожити в Авдіївці життям звичайних городян близько тижня, збираючи інтерв’ю для своїх документальних історій. Волонтерка розповіла миколаївцям про людей з Донеччини, чиї долі змінила війна, історію створення книги та про небайдужих українців, які долучились до роботи. Зазначимо, що пані Аліна родом з Миколаєва, але після служби у добровольчому війську залишилася жити в Авдіївці. На презентації відвідувачі могли придбати книги та тематичні сувеніри від авдіївських волонтерів. Зібрані з продажів кошти поповнили благодійну скриню фонду.