Презентація Модулю Жана Моне «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» (ESEDEP)


13 жовтня 2023 року на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулася презентація проєкту Програми Європейського Союзу Еразмус+ напряму Жан Моне «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» (ESEDEP). Модуль Жана Моне «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні» (ESEDEP) має на меті розробку та викладання навчального курсу для студентів спеціальності «Міжнародні відносини» Чорноморського національного університету імені Петра Могили з метою розвитку студентів як проєвропейських фахівців у сфері управління міжнародними конфліктами, превентивної дипломатії та міжнародних комунікацій. Водночас, модуль передбачає наукові дослідження функціональної ролі ЄС у міжнародному просторі, поширення знань про ЄС в академічному середовищі, громадському секторі та українському суспільстві загалом.

Командою проєкту ESEDEP є:

координатор – кандидата політичних наук, доцентка кафедри історії Аліна Іовчева;

старша викладачка та дослідниця Модулю – кандидата історичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Людмила Вовчук;

експерти та дослідники ЄС: доктор Флоріан Бібер, професор історії та політики Південно-Східної Європи, директор Центру досліджень Південно-Східної Європи Ґрацького університету імені Карла і Франц, член Європейської академії наук і мистецтва та доктор Девід Рейхард, професор Університету Коменського в Братиславі.

До презентації проєктного Модулю ESEDEP долучився Національний Еразмус+ офіс, понад 60 студентів соціально-гуманітарного напрямку з різник університетів України, науковці з українських та європейських закладів освіти.

Під час заходу з вітальними словами виступили ректор ЧНУ імені Петра Могили, доктор технічний наук, професор Леонід Клименко, проєктний менеджер національного Erasmus+ офісу за напрямом Жана Моне Петро Крайнік, перший проректор доктор історичних наук, професор Юрій Котляр, проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництв, доктор юридичних наук, професор, Алла Коваль, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, доктор політичних наук, професор Олександр Шевчук, а також доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних відносин Ігор Тодоров.

Від координаторки проєкту Аліни Іовчевої учасники заходу мали можливість ознайомилися з метою й завданнями проєкту, дізналися про його структуру, особливості реалізації та очікувані результати.

Висловлюємо щиру вдячність нашим європейським партнерам за підтримку освітньо-наукових проектів в рамках програми Erasmus+, які сьогодні реалізовуються в контексті євроінтеграційного вектору розвитку нашої країни!