Презентація книги «Водні ресурси Миколаївської області» у рамках проведення міжнародного проекту Erasmus+ Жана Моне та Всесвітнього дня води

20 березня 2019 року в рамках проведення міжнародного проекту та Всесвітнього дня води представники регіонального офісу управління водними ресурсами Миколаївської області представили книгу «Водні ресурси Миколаївської області».

Цього року День води, який традиційно святкують 22 березня, проходить під гаслом «Вода для всіх». Презентація книги відбулась під час лекції «Міський водний сервіс» для слухачів модуля Жана Моне в рамках проекту під координацією доктора педагогічних наук, професора кафедри екології Медичного інституту ЧНУ ім. Петра Могили Олени Мітрясової.

Над книгою працював колектив авторів-практиків з водного господарства та управління водними ресурсами. Начальник відділу водних об’єктів, використання водних ресурсів та моніторингу регіонального офісу водних ресурсів у Миколаївській області, Анна Хлопост, спочатку надала загальні відомості про водні ресурси області, а потім представила книгу.

На передодні Дня Води Анна Хлопост нагадала про прості кроки збереження води:

• вчасно закривати кран на кухні та ванній кімнаті, що збереже десятки літрів водили;
  • повністю завантажувати пральну та посудомийну машину;
  • не використовувати фосфатні мийні засоби, тому що вони призводять до загрозливого цвітіння;
  • віддавати перевагу душу, замість ванни;
  • не засмічувати водойми, не мити машини поблизу річок та озер.

У 2018 році було видано книгу «Водні ресурси Миколаївської області». Це трете оновлене видання, тираж якого становить лише 100 примірників. Книгу видали на виконання комплексної програми охорони довкілля у Миколаївській області. Ця інформація оновлена за результатами інвентаризації, яка проходила у всіх районних радах за дорученням обласної адміністрації.

Виконуючий обов’язки начальника управління екології та водних ресурсів Дмитро Мац урочисто вручив один екземпляр книги «Водні ресурси Миколаївської області» координатору команди Erasmus+ Жана Моне Олені Мітрясовій, а також три примірники директору наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили Ганні Петроченко.