Презентація книги Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти»

Шановні співробітники, студенти та гості університету!

8 лютого 2018 року о 10.30 за сприяння та підтримки факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили на базі університету, у приміщені Вченої Ради, буде проведено презентацію книги «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Презентацію книги буде проводити її автор Оксана Кісь, яка поділиться із майбутніми читачами першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок-політв’язнів ГУЛАГу. В основу книги закладено: феміністський підхід до вивчення жіночого минулого, аналіз особистих спогадів колишніх невільниць та офіційних документів, висвітлення різних сторін табірного повсякдення українських жінок. У книзі досліджуються національне питання, релігійні практики, жіноча творчість, прояви людяності і жіночності, жіноча взаємодопомога, жіноче тіло і сексуальність, проблема материнства за гратами. Розкриваються малопомітні, проте ефективні жіночі способи пристосування, виживання та протидії руйнівному впливові режиму на в’язнів, що допомагали невільницям зберігати основні соціальні ідентичності, залишаючись людьми, жінками, українками.

Книга стане дорогоцінним джерелом інформації та імпульсів до наукових пошуків для дослідників/ць у галузі історії України, жіночої історії, історичної антропології, історії тоталітаризму, історії повсякдення, правозахисників та активісток жіночих громадських організацій, а також усіх тих, хто цікавиться минулим українського жіноцтва та гендерними студіями.

травня
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.