Презентація книги Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти»

Шановні співробітники, студенти та гості університету!

8 лютого 2018 року о 10.30 за сприяння та підтримки факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили на базі університету, у приміщені Вченої Ради, буде проведено презентацію книги «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Презентацію книги буде проводити її автор Оксана Кісь, яка поділиться із майбутніми читачами першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок-політв’язнів ГУЛАГу. В основу книги закладено: феміністський підхід до вивчення жіночого минулого, аналіз особистих спогадів колишніх невільниць та офіційних документів, висвітлення різних сторін табірного повсякдення українських жінок. У книзі досліджуються національне питання, релігійні практики, жіноча творчість, прояви людяності і жіночності, жіноча взаємодопомога, жіноче тіло і сексуальність, проблема материнства за гратами. Розкриваються малопомітні, проте ефективні жіночі способи пристосування, виживання та протидії руйнівному впливові режиму на в’язнів, що допомагали невільницям зберігати основні соціальні ідентичності, залишаючись людьми, жінками, українками.

Книга стане дорогоцінним джерелом інформації та імпульсів до наукових пошуків для дослідників/ць у галузі історії України, жіночої історії, історичної антропології, історії тоталітаризму, історії повсякдення, правозахисників та активісток жіночих громадських організацій, а також усіх тих, хто цікавиться минулим українського жіноцтва та гендерними студіями.