Презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр. Дослідження. Документи. Реєстр фондів: реконструкція»

14 листопада о 14.30 у приміщені Вченої ради університету відбудеться презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр. Дослідження. Документи. Реєстр фондів: реконструкція» Директора архіву Миколаївської області, доктора історичних наук, професора б.в.з. (сумісник університету ЧНУ ім. П. Могили) Левченко Лариси Леонідівни.

У статті викладено результати продовжуваного автором дослідження з історії Чорноморського центрального військово-морського архіву. Історія втрати цього архіву Україною та документи, що підтверджують його вивезення до Російської Федерації, були представлені автором у публікації «Центральний Чорноморський архів: післямова до подій 1934 року», надрукованій в науково-практичному журналі «Архіви України» (2014 р., № 2, С. 165–214). Нині досліджено історію архіву від заснування в 1795 році до 1934 року, у тому числі в період гетьманату П. Скоропадського:

– встановлено прізвища керівників, співробітників і дослідників;

– знайдено тексти правил роботи архіву; відомості про склад і зміст його фондів;

– доведено, що архів зберігав документи з історії Півдня України, Чорноморського військово-морського флоту та портів Чорного моря, а також Азовської флотилії за період від 1716 – 1918 рр.

Архів вивозився у кілька етапів: 1924 р., 1925 р., 1934 р.. Обсяги вивезених документів вимірюються 15 залізничними вагонами.

До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).