Презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр. Дослідження. Документи. Реєстр фондів: реконструкція»

14 листопада о 14.30 у приміщені Вченої ради університету відбудеться презентація книги «Чорноморський центральний військово-морський архів 1794-1934 рр. Дослідження. Документи. Реєстр фондів: реконструкція» Директора архіву Миколаївської області, доктора історичних наук, професора б.в.з. (сумісник університету ЧНУ ім. П. Могили) Левченко Лариси Леонідівни.

У статті викладено результати продовжуваного автором дослідження з історії Чорноморського центрального військово-морського архіву. Історія втрати цього архіву Україною та документи, що підтверджують його вивезення до Російської Федерації, були представлені автором у публікації «Центральний Чорноморський архів: післямова до подій 1934 року», надрукованій в науково-практичному журналі «Архіви України» (2014 р., № 2, С. 165–214). Нині досліджено історію архіву від заснування в 1795 році до 1934 року, у тому числі в період гетьманату П. Скоропадського:

– встановлено прізвища керівників, співробітників і дослідників;

– знайдено тексти правил роботи архіву; відомості про склад і зміст його фондів;

– доведено, що архів зберігав документи з історії Півдня України, Чорноморського військово-морського флоту та портів Чорного моря, а також Азовської флотилії за період від 1716 – 1918 рр.

Архів вивозився у кілька етапів: 1924 р., 1925 р., 1934 р.. Обсяги вивезених документів вимірюються 15 залізничними вагонами.

травня
Запрошуємо на “День факультету із Посвятою в економісти”

23 травня о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня факультету економічних наук! Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія в Міжнародному відділі ЧНУ ім. Петра Могили

УВАГА! Студентам (випускних курсів) та випускникам! Запрошуємо активних та цілеспрямованих на роботу у Міжнародний відділ ЧНУ ім. Петра Могили. Вакансія координатора міжнародних освітніх програм та грантової роботи. За детальною інформацією звертатися у міжнародний відділ (5-104). Графік роботи: повний робочий день. …

травня
Набір на навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”

Шановні журналісти, з 18 по 28 травня в Одесі на базі літнього табору “Молода гвардія” проходить навчання з підготовки педагогів-організаторів за програмою розвитку навичок “Proskills”. Навчання відбувається за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA). Більше інформації можна прочитати тут.