Представники кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили взяли участь в зустрічі «Зелена економіка та розвиток низькокарбонової економіки»

1 лютого 2023 року студенти та викладачі Чорноморського національного університету імені Петра Могили взяли участь у черговій зустрічі проєкту «Європейські зелені виміри».

Проєкт реалізується на кафедрі екології нашого університету, за ініціативи Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне.

Координатором проєкту стала професорка кафедри екології Олена Мітрясова. Вона акцентувала увагу на тому, що економіка європейських країн орієнтується на перехід до моделі низькокарбонового розвитку, тому перспективними стають напрями розвитку водневої і атомної енергетики.

Учасники зустрічі обговорювали важливі питання циркулярної економіки в Україні та світі, зокрема цілі, завдання, принципи та моделі вирішення проблем даної галузі. Було наголошено, що важливим етапом розвитку циркулярної економіки стало ухвалення Європейською Комісією  плану дій в цій сфері (Circular Economy Action Plan), що відбулося 11 березня 2020 року.

Наприкінці зустрічі учасники дійшли висновку, що провідними цілями енергетичної стратегії України до 2050 року є: досягнення максимального рівня кліматичної нейтральності; максимальне скорочення використання вугілля в енергетичному секторі; оновлення та модернізація енергетичної інфраструктури; всебічна інтеграція з ринками ЄС; розвиток альтернативних джерел енергії.

З відеолекцією можна ознайомитись за посиланням.