Представники факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у зустрічі із відомим істориком, науковцем Юрієм Макаром

20 травня 2022 року студенти та викладачі факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у зустрічі із відомим істориком, науковцем Юрієм Макаром.

Юрій Макар – доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік чотирьох наукових установ у галузі суспільних наук, також Української вільної академії наук у США. Він опублікував понад 500 наукових публікацій в українських та зарубіжних виданнях, колективних та індивідуальних монографій, навчальних посібників.

На початку зустрічі з вітальним словом виступили доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Шевчук, який був модератором заходу та привітав гостя, доктор історичних наук, професор кафедри історії, т. в. о. першого проректора ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Під час заходу Юрій Макар розповів про знакові події свого життя, кар’єрного зростання, робочі поїдки за кордоном та багато цікавих фактів  зі своєї біографії. Також учасникам онлайнової зустрічі було представлено книгу, яку написав Юрій Іванович «Університети мого життя», яка складається із 6 розділів (від «Дитячих та юнацьких років» – до «Пізнання Європи і світу»). Збірка спогадів професора – це своєрідний детальний щоденник його життя.

Кожен учасник заходу міг узяти участь у дискусії та всі охочі студенти й викладачі ЧНУ імені Петра Могили, МНУ імені В. О. Сухомлинського, Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національного авіаційного університету могли поставити свої запитання. Найбільш цікавою була позиція Юрія Макара, щодо сучасної ситуації в країні та його прогнози, щодо закінчення війни. Також він поділився зі своїм досвідом, щодо того, як бути гарним та фаховим науковцем у ХХІ столітті.

Дякуємо Юрію Івановичу за зустріч та маємо надію на подальшу співпрацю.