Представники ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у “Народних читаннях”, організованних Товариством поляків

На початку вересня 2022 року студентка 643 групи Вероніка Мироненко та викладачка польської мови Ольга Цибульська факультету філології Чорноморського національного університету імені Петра Могили взяли активну участь у щорічній польській акції «Narodowe Czytanie». Організатором тематичних зустрічей є Товариство поляків у Миколаєві.

«Народне читання» – щорічна загальнопольська акція, заснована 2012 року, метою якої є популяризація надбань польської літератури. Подія є важливою як для поляків, що безпосередньо мешкають на Батьківщині, так і тих, які проживаються за кордоном, там, де є польські товариства. Читання відбуваються одночасно, вони покликані нагадати всім, що в сучасному високотехнологічному світі є місце для книги.

Традиційно учасники презентують фрагменти творів чи повні тексти польською мовою (оригіналу чи найкращого перекладу, за вибором кожного). Цьогоріч організатори обрали збірку балад «Ballady i romanse» Адама Міцкевича, видану в 1822 році.