Представники ЧНУ імені Петра Могили відвідали захід, присвячений 170-річчю від дня народження М. М. Аркаса

11 січня 2022 року викладачі, працівники та студенти ЧНУ імені Петра Могили відвідали презентацію календаря, присвяченого 170-річчю від дня народження Миколи Аркаса, що відбулася в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Календар надрукований коштом жителів Баштанської громади з метою привернення уваги до історико-культурної спадщини видатного земляка, доповнений унікальними світлинами та QR-кодами. Видання побачило світ у видавництві “Іліон” наприкінці минулого року, було презентовано директором комунального закладу “Баштанський краєзнавчий музей” Олегом Требухом, який подарував закладам освіти та культури примірники календаря.

Серед запрошених були присутні доцентка кафедри української філології та міжкультурної комунікації Владлена Руссова, директорка Наукової бібліотеки Могилянки Ганна Петроченко та помічниця ректора по зв’язкам із громадськістю Мартинова (Недбай) Лілія.

Музейна кімната, бібліотека та адміністрація університету тепер мають презентований календар.

Нагадаємо, що Микола Аркас (1853-1909) – український діяч культури і освіти, композитор, історик, засновник і голова товариства «Просвіта» у Миколаєві. Найвизначнішими творами, що принесли йому визнання, стали опера «Катерина» за поемою Т. Г. Шевченка (1890) та книга «Історія України-Русі» (1908).