Представники ЧНУ імені Петра Могили відвідали декілька історико-культурних заходів

Представники ЧНУ імені Петра Могили відвідали Миколаївську обласну універсальну наукову бібліотеку, де 25 січня відбулось декілька історико-культурних заходів.

Викладачі Могилянки долучилися до презентації проєкту «Британські імена Півдня України», на якому представили  збірку матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «British addresses of Southern Ukraine» (Київ, 26 листопада 2021 р.), примірники якого були подаровані закладам культури та освіти, серед яких і Могилянка.

Цікавинкою зустрічі стало окреслення концепції пам’ятного знаку Хомі (Томасу) Кобле в селі Анатолівка Коблівської сільської ради (автор – член Національної спілки художників України Владислав Гур’єв) та матеріали з особистої колекції  мешканця міста Очаків Ігоря Марченка про Кримську війну 1855-1856 рр. із журналів «Illustration», «Journal universal», «Illustrated London News» (Англія). Зазначимо, що долучилися до конференції й науковці Києва, Харкова, Одеси та Херсона.

Після презентації проєкту розпочалося відкриття книжкової виставки «Сучасна українська книга», яку, за ініціативи Владлени Руссової, викладачки кафедри української філології та міжкультурної комунікації факультету філології Могилянки, відвідали студенти першого  курсу цієї кафедри.

На виставці представлені книжкові новинки, що отримані в межах Програми поповнення фондів публічних бібліотек – 2021 від Українського інституту книги. Гості мали можливість ознайомитися з творами сучасних українських й закордонних письменників, із книгами про події в Україні, про відомих історичних постатей, про політичних і державних діячів, а також з виданнями з психології, педагогіки, техніки тощо.