Представники ЧНУ імені Петра Могили долучилися до святкування Дня української писемності та мови

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День писемності та мови, започаткований у 1997 році указом президента.

Так, цьогоріч студенти, викладачі та співробітники Чорноморського національного університету імені Петра Могили долучилися до написання XХIІ Радіодиктанту національної єдності! Написання Радіодиктанту-2022 адаптоване до умов воєнного часу.

У цей день вшановують пам’ять Нестора Літописця, адже вважається, що саме з цієї постаті починається писемна українська мова. Питання мови в 2022 році постало неабияк гостро, тому що вона є джерелом спадщини народу. Це саме те, що окреслює українців як націю, а людина, яка спілкується державною мовою, дбає про розвиток та покращення держави.

Ініціатором заходу в ЧНУ імені Петра Могили виступили представники кафедри української філології та міжкультурної комунікації Могилянки, залучивши до написання диктанту студентів кафедри та всіх охочих через онлайнову платформу ZOOM.

Авторкою тексту цьогорічного диктанту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Також до участі в Радіодиктанті долучилися адміністрація до співробітники університету:

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерія

Наукова бібліотека

Нагадуємо, що нещодавно Наукова бібліотека презентувала тематичну добірку книг до Дня писемності та мови, які ввійшли до друкованого фонду нашої бібліотеки.