Представник GlobalLogic розповів про переваги життя та роботи в Миколаєві для ІТ-спеціаліста

Андрій Лопаков, відповідальний за розвиток миколаївського офісу GlobalLogic, випускник Чорноморського національного університету імені Петра Могили розповів порталу DOU про переваги життя та роботи в Миколаєві для ІТ-спеціаліста.

Андрій живе в Миколаєві вже 16 років. На питання «Чому залишився після закінчення університету жити і працювати в Миколаєві» відповідає, що це чудове місто для початківців у сфері IT, а також рай для тих, хто не любить метушню.

Називає 6 причин, чому Миколаїв досить комфортне місце для ІТ-спеціаліста.

1. Хороші можливості для початківців

У Миколаєві багато можливостей, щоб почати кар’єру в ІТ з нуля. У місті знаходиться Чорноморський національний університет імені Петра Могили, який входить до трійки кращих університетів з IТ-спеціальностями 2019 року в рейтингу DOU. Більш того, є кілька IТ-шкіл; підготовчі курси компаній. У Миколаєві не така жорстка конкуренція, як в Києві чи Одесі. Тут можна отримати більш легкий старт кар’єри або ж роботу над не менш цікавими проєктами, ніж в столиці, але в більш розміреному темпі.

1. Сформований ІТ-ринок

IT-ринок Миколаєва в основному складається з невеликих продуктових і аутсорсингових компаній (близько 60). Крім цього, є кілька великих гравців, які входять в топ-50 IT-компаній України, – GlobalLogic, GeeksForLess, Nexteum і Innovecs. А ще родом з Миколаєва TemplateMonster. У місті функціонує ІТ-кластер, який сприяє розвитку тут IТ-сфери. Є спільноти, які об’єднують ІТ-фахівців різних напрямків: IT Community, Web Community, QA Community, Design Community і PM Community. Вони проводять різноманітні заходи за своїми профілями (детальніше про них можна дізнатися в групах спільнот і в розділі ІТ-календар на сайті кластера).

1. Цікаві і навіть рідкісні IT-проекти

У Миколаєві інженери займаються проєктами в галузі медицини, маркетингу, рітейлу, телекомунікацій і навіть спорту. Наприклад, наша команда створює онлайн-платформу взаємодії з фанатами для «Манчестер Сіті», чинного чемпіона англійської Прем’єр-ліги. Також на миколаївському IT-ринку можна спробувати себе в мобільній розробці або ж у створенні веб-сайтів.

1. Низька вартість життя

Витрати на життя в Миколаєві нижче, ніж в містах-мільйонниках. Наприклад, в середньому оренда однокімнатної квартири з хорошим ремонтом або ж скромною двушки обійдеться в 5 тисяч гривень на місяць, коли в Києві однокімнатна – від 7 тисяч. Ціни на продукти приблизно на 10% нижче, ніж в столиці (за рейтингом “Фокуса”). Доступні якісні овочі та фрукти, так як більшість з них вирощують в нашій області або привозять із сусідніх. Розваг в Миколаєві багато, і ціни на них теж нижче. Наприклад, ціна квест-кімнати в Києві та Миколаєві відрізняється в середньому на 30%.

1. Тихе і спокійне місто без заторів

Миколаїв – місто просторе, немає натовпів і заторів. Навіть якщо живете в одному кінці міста, а працюєте в іншому – дорога в центр майже з будь-якого району займає на авто 15-20 хвилин і 30-40 хвилин з віддалених районів. А ще тут приголомшлива набережна з видом на злиття річок Інгул і Південний Буг. Є кілька великих парків. Якщо ж захочеться на море, то до таких курортних місць, як Коблево і Очаків, близько години їзди.

1. Різноманітність видів спорту

У Миколаєві активно займаються водними видами спорту. Зокрема, тут популярний вітрильний спорт на базі місцевого яхт-клубу. У місті є команди по футболу, волейболу, баскетболу, бадмінтону, можна спробувати себе в дзюдо, кікбоксингу, фехтуванні. При чому вартість занять буде практично в два рази нижче, ніж в Києві. Що стосується IT-фахівців Миколаєва, то вони люблять футзал, футбол і настільний теніс. Наприклад, я грав за футзальну команду протягом декількох років. Наша команда постійно бере участь у міських турнірах.

Миколаїв – місто для тих, хто цінує свій час і прагне провести його з користю у різноманітних IT-проєктах.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням.